Archiwum 2014

 • Wieczór wigilijny 2014 w restauracji Alabastro

  W dniu 19.12.2014r. seniorzy z Klubu Seniora „Pasja” spotkali się w restauracji Alabastro aby wspólnie uczcić wigilię Bożego Narodzenia.
  W świątecznie przygotowanej sali zebrani seniorzy oraz zaproszeni goście, wzięli udział w przepięknych Jasełkach Betlejemskich w wykonaniu koła teatralnego dzieci z Zespołu Szkół nr 4 pod nadzorem nauczycieli. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd połamano się opłatkiem i składano sobie życzenia „Wesołych Świąt”.

  Przewodniczący zaprosił wszystkich do stołu wigilijnego, gdzie nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu, karpia, pierogów, sałatki i smakowitych ciast. Po wieczerzy wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie kolędowali.

  Wieczerza wigilijna dla wielu samotnych seniorów to możliwość obcowania z przyjaciółmi, w atmosferze ciepła,  wzajemnej miłości, niosąca chwile zadumy i refleksji. W wieczerzy wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Pani Elżbieta Smejda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Wacława Bąk.

 • Bezpłatne badanie słuchu

  W dniu 21 listopada 2014r. od godziny 1100 członkowie Klubu Seniora „Pasja” mogą skorzystać z bezpłatnego badania SŁUCHU w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Piłsudskiego 34

 • Biesiada senioralna

  Biesiada senioralna
  W dniu 07.11.2014r. O.K. „Tkacz” zorganizował coroczną „Biesiadę Senioralną” dla osób starszych naszego miasta.

 • Obchody Dnia Seniora i II rocznicy powstania Klubu Seniora Pasja – 24.10.2014r.

  W dniu 24.10.2014r. w restauracji „Alabastro” odbyły się uroczyste obchody „Dnia Seniora” oraz II rocznicy istnienia Klubu Seniora „Pasja” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

 • Pasja – działalność w okresie od 30.05.2014 do 30.09.2014r.

  W dniu 30.05.br. -18 osobowa grupa członków Klubu przebywała w Łodzi na basenie "Fala", po trzy godzinnej kąpieli zwiedzano Ogród botaniczny, zdaniem uczestników wycieczka była bardzo udana. Ponadto w miesiącu maju odbywały się spotkania organizacyjne członków klubu.

 • Spotkanie z terapeutą – psycholog MOPS

  W dn.08.05. odbyło się zebranie ogólne, na które zaproszono Panią Martę Sobolak terapeutę – psycholog MOPS,  która przedstawiła przybyłym członkom klubu charakterystykę zawodu psychologa oraz poinformowała o istniejących w naszym mieście punktach konsultacyjnych. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestnicy umówili się z Panią Psycholog na następne spotkanie.

 • Dzień Inwalidy

  W dniu 02.05.2014 r. na przystani OSiR w  Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste  ognisko  z okazji "Dni Inwalidy" i dnia FLAGI. W wiosennej scenerii Przy ognisku i muzyce w wykonaniu zespołu "Romans" bawiło się 200 członków i sympatyków Klubu Seniora "Pasja". W trakcie ogniska odbyły się pierwsze mistrzostwa Klubu w tenisie stołowym pierwsze miejsce zdobył Pan Jerzy Jordan w tym samym czasie odbyły się również biegi w workach zwyciężyła Pani Grażyna Błaszczyk z partnerką. Wspaniała zabawa trwała do  godzin wieczornych. Uczestnicy obiecali sobie , że ponownie spotkają się w czerwcu .


   

 • Spotkanie Wielkanocne (2014)

  W dniu 11.04.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które  zaproszeni zostali  Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. Pan Rafał Zagozdon oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Pani Jolanta Szustorowska i Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka. Prezes zarządu podziękował Panu Prezydentowi za działania na rzecz mieszkańców miasta oraz złożył wszystkim przybyłym gościom życzenia świąteczne, do życzeń dołączyli również Prezydent Miasta i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie przybyli goście wspólnie zasiedli przy symbolicznym świątecznym stole.

 • Spotkanie z dietetykiem oraz uroczyste obchody Dnia Kobiet 2014

  W dniu 06.03.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które  zaproszona była dietetyk  Pani Ewa Wendrowska. Pani Wendrowska opowiedziała o swojej pracy oraz zapoznała członków klubu z zasadami zdrowego żywienia. Przekonywała klubowiczów jak ważne jest właściwe żywienie i dieta osób nieaktywnych zawodowo oraz chorych. W godzinach wieczornych w Hotelu Mazowieckim odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Prezes zarządu wzniósł toast za zdrowie Kobiet lampką szampana, następnie przybyli goście bawili się przy muzyce elektronicznej.  Na spotkanie zaproszono Pana Mirosława Banasika, który umilał wieczór przybyłym członkom własnym występem i grą.
   

 • Spotkanie członków Klubu Seniora w dniu 30.01.2014r.

  W dniu 30.01.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które przybyli zaproszeni goście: Z-ca Prezydenta Miasta Pan Waldemar Wendrowski, Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Anna Kędziora oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska. Pan Prezydent wyraził swoje zadowoleniez działalności i aktywności członków klubu, poinformował wszystkich, że ideą jest integracja seniorów oraz rozszerzanie jej na inne osiedla miasta czyli  nowych klubów seniora. Podczas zebrania zarząd klubu zwrócił się o pomoc w zakresie przekształcenia klubu w stowarzyszenie, celem zyskania osobowości prawnej i możliwości korzystania z różnego rodzaju projektów i dofinansowań dla seniorów. Pan Wendrowski zapoznał klubowiczów z planami dotyczącymi rozwoju miasta na rok 2014r.