Klub Seniora "Pasja"

 • Spotkanie Wigilijne w Pasji

  W dniu 22.12.2015r. odbyło się spotkanie Wigilijne członków Stowarzyszenia Seniorów "PASJA". Ponad 120 członków i zaproszonych gości w osobach: Zastępcy Prezydenta Miasta Pani Zofii Szymańskiej, Pani Wacławy Bąk Dyrektor  Zespołu Szkół nr 4, Pani  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Księdza z Parafii na Niebrowie. Zebrani obejrzeli piękne widowisko Wigilijne i świąteczne przygotowane  przez młodzież i dzieci, zebrani  owacjami na stojąco podziękowali młodym artystom. Po okolicznościowej modlitwie przystąpiono do konsumpcji wspaniale przygotowanych przez personel szkolnej stołówki Wigilijnych potraw.  Za wspaniałą współpracę oraz pomoc w organizacji imprezy w imieniu członków Stowarzyszenia prezes Stowarzyszenia Andrzej Kiermas złożył wszystkim serdeczne podziękowania i życzenia spokojnych oraz rodzinnych Świąt. Wszyscy zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne Życzenia Świąteczne i Noworoczne. Następnego dnia 40-osobowa grupa wyjechała na turnuswczasowy Świąteczno-Noworoczny. Uczestnicy turnusu byli bardzo zadowoleni z warunków oraz programu pobytu, który przygotowali organizatorzy i Zarząd Stowarzyszenia.

 • Wieczór Andrzejkowy w Pasji

  W dniu 29.11.2015 r. w Klubie Muzycznym "TRIO" spotkało się około 150 seniorów członków Krajowego Stowarzyszenia Seniorów "PASJA" z Tomaszowa   i Łodzi. Jak przystało na ten magiczny wieczór zabawa była szampańska, przeprowadzono wiele konkursów i zabaw andrzejkowych. Seniorzy składali już sobie Życzenia Świąteczne i Noworoczne oraz wyznaczali kolejne spotkania w Krynicy  - Zdrój na turnusie wczasowym i 10. 01. 2016 r. w Klubie "TRIO". Zarząd i członkowie Stowarzyszenia składają gorące i serdeczne  życzenia Zdrowych Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim mieszkańcom miasta, powiatu i kraju.

 • Dni Seniora w Pasji

  Jak zwykle w "PASJI" bardzo uroczyście obchodzono "DNI SENIORA" w piątek 9. 10. 2015r. seniorzy zorganizowali  wycieczkę do Grot Nagórzyckich zakończoną spotkaniem przy herbacie i poczęstunku w ORDN. W dniu 18. 10. 2015r. odbyło się uroczyste spotkanie w Klubie Muzycznym "TRIO" udział wzięło130  osób, dla ponad 50 osób brakło miejsca ze względu na pojemność lokalu. Prezes Stowarzyszenia do największych osiągnięć tego roku zaliczył rejestrację w sądzie Stowarzyszenia oraz liczny udział mieszkańców miasta i powiatu w obozach , warsztatach ,rejsach i imprezach kulturalno rozrywkowych. Zorganizowano również koncert Jacka Szyłkowskiego pt. „Piosenka przypomni ci...” rozpoczynający obchody "DNI SENIORA" w Stowarzyszeniu. Za największy sukces uznał zwycięstwo i to bezapelacyjne projektu popieranego przez Stowarzyszenie w ramach budżetu obywatelskiego "Niebrowski park". Stwierdził również, że te osiągnięcia są również zasługą przyjaciół Stowarzyszenia Pań : Dyrektor Zespołu Szkół nr. 4 Wacławy Bąk, Zastępcy Prezydenta Zofii Szymańskiej, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych Marty Niemczyk oraz kierownictwu MOPS z Dyrektorem Jolantą Szustorowską na czele. Właśnie Dyrekcja MOPS gościła na spotkaniu. Prezes Stowarzyszenia nakreślił również plan działania Stowarzyszenia na najbliższy okres. Na zakończenie części oficjalnej Prezes wręczył symboliczne dyplomy i upominki najstarszemu członkowi Stowarzyszenia Panu Jerzemu Wrzoskowi, najmłodszej członkini Pani Marii Król-Cegiełka oraz 400-setnej członkini Stowarzyszenia Pani Marii Wojciechowskiej, wręczając powiedział: „te dyplomy i upominki to symbol gdyż wszyscy członkowie Stowarzyszenia zasługują na nagrody”. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna i szampańska zabawa przy muzyce mechanicznej.

 • Koncert Jacka Szyłkowskiego z okazji Dnia Seniora – 25.09.2015r

  W dniu 25.09.2015 r. członkowie Krajowego Stowarzyszenia Seniorów Pasja spotkali się na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych z okazji zbliżającego się dnia seniora oraz trzeciej rocznicy powstania klubu. Z tej okazji zarząd klubu przy pomocy sponsorów zorganizował dla członków stowarzyszenia koncert Pana Jacka Szyłkowskiego – muzyka wędrowcy, gdzie na świeżym powietrzu seniorzy mogli wspólnie celebrować swoje święto. Następnie przy ogromnym grillu wspólnie biesiadowało około 100 osób. Gośćmi seniorów byli : Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Mirosław Kukliński, Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych i Rodziny Pani Beata Stańczyk, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych Pani Marta Niemczyk oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wspólne grillowanie uświetniała muzyka mechaniczna, seniorzy swoje święto spędzili w miłej atmosferze wysłuchanego koncertu oraz jesiennej zadumy.

 • Grill – 07.08.2015r

  W dniu 7.08.2015 r. członkowie Krajowego Stowarzyszenia Seniorów Pasja spotkali się na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, na ulicy Podleśnej  gdzie przy ogromnym grillu wspólnie biesiadowało około 80 osób. Gośćmi seniorów byli : Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych Pani Marta Niemczyk oraz Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Szustorowska. Wspólne grillowanie uświetniała muzyka mechaniczna, seniorzy ten upalny letni dzień spędzili w miłej atmosferze, a dobry humor ich nie opuszczał.

 • Wieczór Świętojański - 23.06.2015

  Krajowe Stowarzyszenie Seniorów "PASJA" z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowało w dn. 23.06.2015 r. na przytani OSIR "WIECZÓR ŚWIĘTOJAŃSKI" dla członów Stowarzyszenia i mieszkańców miasta. Nawet niesprzyjająca pogoda nie miała wpływu na liczny udział mieszkańców ponad trzysta osób. Imprezę uświetnił udział gości w osobach Pań: Zofii Szymańskiej Zastępcy Prezydenta Miasta, znanej i lubianej kombatantki Zofii Biernackiej, Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych i Rodziny Rady Miejskiej Beaty Stańczyk. Licznie zebrani mieszkańcy bawili się do zmroku przy muzyce zespołu "ROMANS". Organizatorzy przeprowadzili wiele konkursów, szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najładniejszy wianek, w którym zwyciężyła Pani Bożena Janik.

 • Zaproszenie na Wieczór Świętojański

  Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i powiatu na Wieczór Świętojański w dniu 23.06.2015r. o godzinie 17-tej na przystani OSiR.

 • Obóz rehabilitacyjny w Ciechocinku z Pasja

  W dniach 25.05.2015- 05.06.2015 r. 20 osobowa grupa osób niepełnosprawnych wzięła udział w obozie rehabilitacyjnym w Ciechocinku. Uczestnicy obozu korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, kąpieli w basenie solankowym i wszyscy zgodnie podkreślali bardzo dobrą jakość wyżywienia oraz wysoki standard pokoi. Zarząd klubu dla uczestników obozu zorganizował wiele atrakcyjnych imprez.

 • "Majówka z Pasją" w dniu 2.05.2015r.

  W dniu 2.05.2015 r. z okazji "Dnia Flagi" i otwarcia akcji "Lato z PASJĄ" na przystani OSiR odbyła się majówka uczestniczyło w niej około 250 osób.
  Gośćmi seniorów i mieszkańców miasta byli : przewodniczący Rady Miasta Pan Krzysztof  Kuchta, Zastępca Prezydenta Pani Zofia Szymańska, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pan Tomasz Wawro, Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Szustorowska oraz wielu seniorów z bratnich klubów i organizacji seniorów. Głównym tematem spontanicznej dyskusji była modernizacja obiektu, na którym trwała majówka.
  W bardzo przyjaznej atmosferze goście i seniorzy uzgodnili, że ten temat należy rozwiązać w ramach obywatelskiego budżetu na rok 2016. Prezes "Pasji" zaprosił wszystkich zebranych na "Wieczór Świętojański z PASJĄ"   w dniu 23.06.2015 r. na godz. 17, zaprosił również zebranych na "DANCING z PASJĄ" w każdą niedziele do KLUBU MUZYCZNEGO na ul. Farbiarskiej 4. Majówkę uświetniła zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Romans".

 • 31.03.2015r. – Spotkanie Wielkanocne w Pasji

  W dniu 31.03.2015r. odbyły się uroczyste obchody Wielkiej Nocy w klubie seniora „Pasja”. Prezes zarządu złożył życzenia rodzinnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych wszystkim członkom klubu oraz przybyłym gościom, następnie wszyscy zjedli wspólny obiad w świątecznej i rodzinnej atmosferze.

 • Dzień Kobiet w Pasji

  W dniu 10.03.2015r. odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Kobiet w klubie seniora „Pasja”. Prezes zarządu wzniósł toast za zdrowie Kobiet lampką szampana, następnie przybyli goście zjedli wspólny obiad w rodzinnej atmosferze. Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Tomaszowa Maz. Pani Zofia Szymańska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Wacława Bąk. Każda kobieta została obdarowana słodkim prezentem  w postaci czekolady.

 • Walentynki w klubie seniora Pasja

  W dniu 13.02.2015r. odbył się wieczorek taneczny w Klubie Seniora „Pasja”. Na  spotkanie przybyło około 120 członków i sympatyków klubu, którzy w „Walentynkowej” atmosferze i przy słodkim poczęstunku spędzili razem czas oraz bawili się przy muzyce mechanicznej.

 • Podsumowanie rocznej działalności w klubie seniora Pasja oraz podjęcie uchwały o powołaniu Krajowego Stowarzyszenia Seniorów Pasja

  W dniu 10.02.2015r. odbyło się spotkanie sprawozdawczo - wyborcze w Klubie Seniora „Pasja". Przewodniczący klubu Pan Andrzej Kiermas przypomniał wszystkie dotychczas zorganizowane imprezy, wyjazdy, podziękował klubowiczom za zaangażowanie i pracę jaką włożyli w funkcjonowanie klubu. Ogromna pasja, zapał i entuzjazm motywują seniorów do coraz to nowych pomysłów, inicjatyw oraz pobudzają do jeszcze większej aktywności.

 • Archiwum 2014

 • Archiwum 2013

 • Archiwum 2012