Dom Dziennego Pobytu

 • Spotkanie muzyczne z Magdą – gitarzystką

  We wtorek 15 maja odwiedziła nas Magdalena Jarosińska – Kuik, zaprzyjaźniona instruktorka z Klubu Kultury XXV Brygady Kawalerii Powietrznej
  w Nowym Glinniku. Tego dnia słońce bardziej zaświeciło nie tylko na dworze, ale i w sercach naszych podopiecznych.

 • Muzykoterapia Extra – Jesienne Słowiki znów w DDP

  We wtorek 24 kwietnia seniorzy naszego Domu po dłuższej przerwie mieli znów okazję poś piewać przy dźwiękach akordeonu. Ale przede wszystkim w dobrym towarzystwie, bo z grupą wokalną „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas tego wiosennego spotkania uczestnicy naszych zajęć mogli poćwiczyć nie tylko swoje stare, ulubione piosenki, ale i utwory patriotyczne, które śpiewać będziemy podczas majowych świąt narodowych (Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja). Dla rozluźnienia atmosfery sprawdzają się też tańce przy wiązance pięknych walczyków modnych w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych. I było to piękne podsumowanie dzisiejszej artystycznej aktywności naszych uczestników.

 • Wizyta w Galerii Arkady

  W środę 9 maja grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu wybrała siędo Galerii Arkady. Miło było obejrzeć wystawę obrazów będących własnością tego miejsca. Pogoda sprzyjała więc szybka podróż autobusem na plac Kościuszki była czystą przyjemnością. A później, kiedy zaoferowaliśmy sobie coś dla duszy, znalazło się i coś dla ciała. Z przyjemnością posiedzieliśmy sobie w klimatycznym, kawiarnianym ogródku przy pysznych lodach.

 • Wizyta policjantów w DDP

  W środę 11 kwietnia naszych seniorów odwiedzili szacowni goście. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej w Tomaszowie: starszy aspirant, dzielnicowy - Witold Szymański, sierżant Monika Czarnecka (Wydział Ruchu Drogowego) oraz starszy aspirant, dzielnicowy – Adam Szymczyk.
  Opowiadali oni o sposobach jakie wykorzystują przestępcy, aby okradać i oszukiwać starsze osoby. Mówili również o tym jak poruszać się po drogach, przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych tak, aby wrócić bezpiecznie. Uczestnicy naszego Domu nie tylko słuchali z zaciekawieniem, ale i dyskutowali oraz zadawali pytania chcąc dowiedzieć się jak najwięcej na tak interesujące tematy. Chcieli by, żeby taka wymiana wiadomości i dobrej energii powtórzyła się jeszcze nie raz.

 • Przedstawienie wielkanocne

  W środę 28 marca w ramach akcji „Żonkil” - Pola Nadziei odwiedziły nas dzieci ze Szkoły podstawowej nr 8. Zaprezentowały program dotyczący tradycji wielkanocnych. Uczniowie klasy VII wierszem, prozą i w piosenkach opowiedzieli o symbolice poszczególnych obrzędów. Natomiast dzieci z klasy III przepięknie zaprezentowały jeden z pięciu naszych tańców narodowych jakim jest krakowiak. Wszyscy seniorzy byli zachwyceni, czekają już na kolejne występy.

 • Śniadanko Wielkanocne

  W czwartek 22 marca odbyło się w naszym Domu śniadanko wielkanocne. Choć czasu do świąt trochę zostało to nasza uroczystość była zwieńczeniem pracy nad okazjonalnymi upominkami, kartkami z życzeniami i fantazyjnymi stroikami pełnymi zdobionych jajek. Wszystko to trafiło do wielu zaprzyjaźnionych osób i instytucji. Kiedy nasi seniorzy zasiedli już przy wspólnym stole wielkanocnym, mogli uraczyć się smacznym żurkiem z kiełbasą. Były też oczywiście obowiązkowe jajka na twardo oraz pyszne babki. Uroczystość była skromna, ale atmosfera bardzo sympatyczna.

 • Marzanna utopiona

  We wtorek 20 marca postanowiliśmy podjąć poważne kroki, żeby pogonić już tę uprzykrzoną zimę. Szybko stworzyliśmy postać Marzanny obrazującej tę porę roku Nad Pilicę dostaliśmy się wygodnym busem dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Z pensjonariuszami tego domu zrobiliśmy sobie na Przystani wspólne zdjęcie i podziwialiśmy zarówno ich jak i naszą Marzannę. Co ciekawe, żadna z nich nie bardzo śpieszyła się żeby za szybko odpłynąć do morza. Coś nam się wydaje , że chyba nieprędko przyjdzie nowa, cieplejsza pora roku.

 • Dzień Kobiet 2018 w DDP

  W naszym Domu większość uczestników stanowią panie, ale mamy również 2 panów. W dniu 8 marca postanowiliśmy więc świętować Dzień Kobiet...ale i Dzień Mężczyzn „za jednym zamachem” :-). Zorganizowaliśmy więc szybką imprezę z pysznym ciastem. Ale, jak to bywa w przypadku seniorów, największą frajdą były ODWIEDZINY. Zawitały do nas panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, z którymi regularnie współpracujemy. To z tej organizacji wywodzi się grupa wokalna Jesienne Słowiki, która systematycznie odwiedza nas abyśmy mogli wspólnie pośpiewać i zaznać wspaniałej muzykoterapii extra. Miło było tym razem po prostu posiedzieć i porozmawiać delektując się pyszną szarlotką.

 • Dzieci z „Promyczka” w DDP

  We wtorek do Domu Dziennego Pobytu zawitały dzieci z Przedszkola „Promyczek” (  grupa Elfy ). Dziarsko i z wdziękiem zaprezentowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” oraz piosenki i wierszyki skierowane do babć i dziadków. Wprawdzie ich święto było w styczniu, ale zważywszy na miejsce imprezy pełne seniorów (świetlica Domu Pomocy Społecznej) było to bardzo a'propos. Dzieciaki pokazały również swoje talenty taneczne , a na koniec wręczyły każdej osobie na widowni pomysłowego kwiatuszka, którego ważnym elementem był … po prostu lizak :-). Bardzo dziękujemy i częściej was widzieć chcemy :-).

 • Walentynki 2018

  W środę 2014 r. było dużo ciepłych barw różu i czerwieni. Nasi seniorzy rysowali i wycinali różnej wielkości serduszka. Potem kadra napisała krótkie , żartobliwe wierszyki charakteryzujące poszczególnych uczestników zajęć. I takim sposobem powstała scenografia sali oraz liściki – Walentynki. To już powoli staje się tradycją w naszym Domu, a treść tych „drobnych przesyłek” zawsze jest miłą niespodzianką. Wisienką na tym „świątecznym torcie” było zaproszenie na imprezę walentynkową do Domu Pomocy Społecznej, w którego budynku mieści się nasza placówka. To był bardzo miły akcent. Wspólne śpiewanie i konkursy, których treścią były różnorodne niuanse relacji damsko – męskich pięknie ożywiły – wręcz rozbawiły naszych seniorów.

 • OSTATKI 2018 W DDP

  We wtorek 13 lutego tradycji musiało stać się zadość. Chociaż kilku osobom chciało się poprzebierać i porozśmieszać innych. Nasza wesoła gromadka najpierw połączyła siły z kilkorgiem przebierańców z Domu Pomocy Społecznej, przy którym mieści się nasze DDP. Potem ruszyliśmy na obchód DPS-u, aby odwiedzić każdego z pensjonariuszy. Niektórzy nas poznawali i … nawet razem z nami śpiewali, a czasem drobnymi słodyczami nas obdarzali :-). U innych, pomimo naturalnego smutku starszego seniora, na nasz widok pojawiały się nieśmiałe iskierki uśmiechu w oczach. Chociażby dla takiego widoku warto było się tu pojawić. Potem pojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby odwiedzić i „zrelaksować naszym widokiem” kierownictwo i dyrekcję.

 • Karnawał w kapeluszu 2018

  We wtorek, 6 lutego nasi seniorzy postanowili podkreślić, że potrafią cieszyć się karnawałem, muzyką i swoim towarzystwem. Zgodnie z powstałą już od lat tradycją zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy wokalnej „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. To spotkanie jednak było wyjątkowe. Prawie każdy z uczestników imprezy przystroił się w kapelusz lub kotylion. Ta barwna, wesoła ferajna obejrzała skecz w wykonaniu gości oraz z przyjemnością wysłuchała całego koncertu piosenek śpiewanych przy akompaniamencie akordeonu. Lecz nie była to tylko bierna muzykoterapia. Towarzystwo skorzystało z dobrej energii tych utworów i poszło w tany. Pod koniec imprezy odbył się również krótki konkurs pokazujący „umiejętności plastyczne” osób posiadających zasłonięte oczy :-). Było muzycznie, śmiesznie i bardzo sympatycznie.  
  Jak zwykle dziękujemy za to naszym artystycznym gościom.

 • Kolędowanie z młodzieżą w ramach akcji „Żonkil”

  W środę 17 stycznia odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 („Samochodówka”). Uczniowie wystąpili z pięknym programem pełnym kolęd, pastorałek i opowieści o różnorodnych tradycjach obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszyła temu ciekawa  projekcja multimedialna. Na koniec jedna z nauczycielek przygotowujących młodzież poczęstowała wszystkich ciasteczkami własnego wypieku, co przypomniało wszystkim, że święta i karnawał to czas zabawy i radości.

 • Kolędowanie z Jesiennymi Słowikami

  Nastał kolejny, 2018 rok, który niesie nowe oczekiwania i nadzieje. A nasi seniorzy, zgodnie ze zwyczajem, funkcjonują jeszcze w czasie około świątecznym więc śpiewanie kolęd jest jeszcze do lutego jak najbardziej na miejscu. Zaprosiliśmy więc zaprzyjaźnione Jesienne Słowiki – grupa wokalna Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nasi uczestnicy zajęć przygotowali się na to spotkanie – każdy przyniósł przygotowany wcześniej śpiewnik. W tej sytuacji wspólne kolędowanie szło gładko, sympatycznie i jednocześnie uroczyście :-).

 • Wyprawa do kina Helios

  W środę 15 listopada wybraliśmy się z seniorami Domu Dziennego Pobytu do kina Helios. W tym czasie, uznawanym za przedświąteczny, wprowadzono premierowe seanse kolejnej części znanej komedii romantycznej: „Listy do M 3”. Uczestnicy zajęć naszego Domu mieli więc okazję jako jedni z pierwszych obejrzeć ten film. Większość z nich była również po raz pierwszy w multikinie, które zrobiło na nich wielkie wrażenie. Sam film także się podobał. Pomysł zafundowania biletów wyszedł od dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Seniora.

 • Występ świąteczny pensjonariuszy DPS

  W środę 20 grudnia pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, w budynku którego mieści się nasz Dom zorganizowali piękną imprezę przedświąteczną. W bardzo stonowany, kameralny, jednocześnie efektowny sposób wprowadzili nas atmosferę Bożego Narodzenia. Czytano teksty mówiące o genezie tego święta, o polskich tradycjach i przemyśleniach na jego temat. A to wszystko i wierszem i prozą. Kolędy śpiewane były przy akompaniamencie keyboardu, na którym grał pan Darek - jeden z pensjonariuszy DPS. Nie był to jednak typowy występ – raczej miało to wymiar wspólnego przeżywania i radości z nadchodzących świąt.

 • Przedświąteczny występ z kolędami

  W piątek 15 grudnia zawitali do nas uczniowie III Liceum. Przyszli zarówno o naszych seniorów z Domu Dziennego Pobytu jaki i do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Impreza odbyła się w świetlicy DPS. Młodzież w ciekawy sposób zaprezentowała wiersze i piosenki o zimie. Ale oczywiście najważniejsze były kolędy, które w piękny sposób wprowadziły naszych seniorów w świąteczny klimat.

 • Wigilia 2017 w Domu Dziennego Pobytu

  W czwartek 14 grudnia zorganizowaliśmy w naszym Domu Wigilię. I znów, jak co roku, zasiedliśmy przy jednym wspólnym stole, aby zapomnieć o problemach, pośpiewać kolędy, no i oczywiście podjeść bożonarodzeniowych potraw przygotowanych przez Deko Smaku.

  Nasza ulubiona harcerka - Magdalena Jarosińska-Kuik przygrywała na gitarze dając od siebie dużo dobrej energii. Pomagała dzięki temu tworzyć niepowtarzalny, świąteczny nastrój.

  Oto życzenia, jakie kierujemy do wszystkich naszych przyjaciół, bliskich i osób po prostu sympatyzujących z naszym Domem :-):

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia
      przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy
      kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia    
      radosnych, spokojnych świąt
      oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

 • Andrzejki 2017 w DDP

  W środę 29 listopada uczestnicy zajęć naszego Domu mieli okazję uczestniczyć w imprezie zorganizowanej dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej nr 2, w którego obiekcie mieści się nasza placówka. Były konkursy, zabawy, no i oczywiście wróżby.          Wszystko  z przymrużeniem oka i humorem. Dla niektórych największą atrakcją były tańce, które stanowiły okrasę bogatego programu andrzejkowego, zwłaszcza, że odbywały się przy dźwiękach ulubionego akordeonu.

 • Święto Odzyskania Niepodległości (obchody po raz wtóry ).

  W naszym Domu Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy niejeden raz. W piątek 17 listopada przyszły do nas dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 ul. Stolarska (kl. IV, V i VI), które zaprezentowały dla naszych seniorów program artystyczny. Obejrzeliśmy więc drugi program, który dotyczył ważnych dla naszego kraju wydarzeń z 1918 roku. Całość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu polskiego. Potem było wiele pieśni patriotycznych i pięknych tekstów poetyckich. Szczególną uwagę widzów przyciągnęła choreografia w wykonaniu kilku uczennic z wykorzystaniem tkanin w barwach narodowych. Opiekunkami grupy artystycznej były panie: Katarzyna Duczyńska i Aneta Gliszczyńska. Występ zorganizowany był w ramach Akcji Żonkil (Pola Nadziei).

 • Dzień Seniora 2017

  Tradycją stało się już , że uczestnicy zajęć naszego Domu Dziennego Pobytu obchodzą swoje święto razem z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej nr  2 goszczącego naszą placówkę w swoim obiekcie. Tegoroczny Dzień Seniora odbył się we wtorek 21 listopada. Na stołówce DPS-u czyli w miejscu imprezy pojawiła się, jak zwykle, wystawa prac uczestników naszych zajęć. „Wisienką na torcie” był jednak występ Grupy Artystycznej Klubu Seniora „Słoneczna Jedynka” podlegającego pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zaprezentowali oni program pt. „Bo bez miłości trudno żyć” w reżyserii Wojciech Kuca. Dużo wesołych, aczkolwiek pikantnych tekstów na temat gorących uczuć i relacji damsko – męskich, wspaniałe piosenki wyśpiewane z akompaniamentem akordeonu – wszystko to stanowiło o niezwykłej wprost energii tego przedstawienia. Niejednemu smutnemu ponurakowi szeroki uśmiech rozjaśniał twarz podczas oglądania całego widowiska. Potem seniorzy naszego DDP mieli okazję integrować się z artystami przy słodkim poczęstunku  zafundowanym przez MOPS, co było miłym zakończeniem tej imprezy.

 • Świętowanie Dnia Odzyskania Niepodległości

  W poniedziałek 13 listopada odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 („Samochodówka”). Zaprezentowała piękny program artystyczny dotyczący historii naszego kraju walczącego o odzyskanie niepodległości po 123 latach.

 • Wyprawa do Pizzerii Capone

  W środę 8 listopada   seniorzy z  Domu Dziennego Pobytu wybrali się do Pizzerii Capone. Wszyscy zachwyceni byli tym miejscem, zwłaszcza, że nigdy tu nie byli. Seniorzy bez problemu” weszli” w rolę turystów fotografujących się przed wejściem do lokalu i podziwiających klimatyczny wystrój wnętrza. Pyszna pizza bardzo wszystkim smakowała. Widać było, że wyprawa do Capone była dla  wszystkich bardzo ciekawym i pozytywnym doświadczeniem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Nasi seniorzy mają ochotę na kolejne odwiedziny tego miejsca.

 • Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy

  W piątek 20 października najbardziej ruchliwa gromadka naszych podopiecznych postanowiła skorzystać z zaproszenia koleżanek i kolegów ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Trafiliśmy bardzo dobrze, bo na karaoke. Mogliśmy więc pośpiewać … no i też potańczyć, jeśli kogoś rozpierała energia płynąca z dobrej muzyki. Podziwialiśmy też prace plastyczne uczestników zajęć tego Domu. Pierwsze spotkanie integracyjne było bardzo udane. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę znajomość :-).

 • „Jesienne Słowiki” z jesienną wizytą

  Nasze ulubione zajęcia muzykoterapii extra znów wróciły. 24 października wraz z kolorową  i chłodną porą roku zawitała do nas grupa wokalna Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Jesienne Słowiki”. Podczas koncertu zaśpiewali nam trochę nowych piosenek, a pan akordeonista - Jerzy Lesiak jak zwykle z wdziękiem im przygrywał. Żartobliwe, rozweselające teksty odczytała pani Jadwiga Radzyńska. Jej głos i styl prezentacji do złudzenia przypominał nam występy niezapomnianej Hanki Bielickiej. Nic więc dziwnego , że nagrodzony został gromkimi brawami. Takich wrażeń i bodźców dla naszych seniorów nigdy za wiele. Czekamy na następne spotkania.

 • Występy grupy „NAZAwołanie”

  We wtorek 3 października odwiedzili nas artyści z grupy „NAZAwołanie”. Zaprezentowali program pasujący do obecnej pory roku. Posługując się tekstami literackimi mówili o jesieni – jesieni życia. Na szczęście więcej ich było do śmiechu niż do płaczu. Panie: Elżbieta Ołubek, Barbara Skawińska oraz Elżbieta Jakóbczyk wierszem i prozą z humorem i swadą przedstawiły pozytywne aspekty „późnej dorosłości”. Natomiast pani Janina Kalinowska i pan Kazimierz Matecki śpiewali solo i w duecie... głównie o miłości, co wywoływało uśmiechy rozrzewnienia na twarzach widzów. Oklaskom nie było końca. Zarówno seniorzy naszego Domu jak i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, w którego świetlicy impreza się odbywała, będą czekać z utęsknieniem na kolejną wizytę grupy „NAZAwołanie”. To była wielka porcja dobrej energii :-).

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu nr 2

  W piątek 29 września zawitaliśmy do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 2. Zaproszono nas tu na obchody Święta Pieczonego Ziemniaka. Nasi seniorzy na początku zostali ugoszczeni pysznym domowym ciastem drożdżowym, a potem oglądali popisy taneczne i konkursy sprawnościowe dzieciaków. Dobra energia i humor na tyle im się udzieliły, że niektórzy postanowili wziąć udział razem z maluchami w  konkurencjach plastycznych takich jak ozdabianie kartonów stempelkami z ziemniaków czy tworzenie wymyślnych „kartofelkowych” ludzików.  Po zjedzeniu tradycyjnego pieczonego ziemniaka nasi podopieczni postanowili przespacerować się po przedszkolnym placu zabaw pełnym, oprócz ciekawych sprzętów, wielu pięknych, interesujących roślin.

 • Dożynki czyli pożegnanie lata 2017

  W środę 20 września podsumowaliśmy sezon letni wśród owoców, warzyw i kwiatów. Dożynki 2017 odbyły się na świetlicy Domu Pomocy Społecznej „z pompą” werwą i humorem. Grupa artystyczna pensjonariuszy zaprezentowała się dla nas z pięknymi piosenkami i wierszami mówiącymi o tradycji, o miłości do ziemi ojczystej i o szacunku do jej darów. Uczestnicy zajęć naszego Domu Dziennego Pobytu zachwycili się różnorodnością wyrecytowanych i wyśpiewanych tekstów, które niosły z sobą zarówno powód do śmiechu jak i do  łez wzruszenia.

 • Wizyta w Muzeum

  W piątek 8 września kilkoro z naszych uczestników zajęć Domu Dziennego Pobytu zdecydowało się wziąć udział w wycieczce do Muzeum im. Ostrowskichnw Tomaszowie. Celem tej wizyty było obejrzenie wystawy czasowej pt. „Czy pocztówki, zdjęcia … mogą kłamać ? Tomaszów w latach 20  i 30 XX wieku”. Zapewne ciekawi wszyscy byli czy wśród bohaterów przedwojennych fotografii dostrzegą, rozpoznają kogoś znajomego. Ważne jest, że wiele do powiedzenia mieli uczestnicy wycieczki  przy oglądaniu wystawy etnograficznej dotyczącej zwyczajów i codziennego życia na wsi w  okręgu rawsko – opoczyńskim. Dużo eksponatów znali ze wspomnień, z dzieciństwa. Wystawa przyrodnicza wśród zwiedzających również wzbudziła spore zainteresowanie. Wrażeń było bez liku, więc wycieczkę uznaliśmy za bardzo udaną.

 • Grill w altanie

  W środę 30 sierpnia pogoda ze wszech miar dopisała naszym seniorom. Po pierwsze - pogoda ducha, ponieważ znów doczekali się grillowanych kiełbasek i kaszanek. Po drugie - aura sprzyjała na tyle, że można było te wszystkie pyszności skonsumować w altanie ciesząc się  słońcem i dobrym towarzystwem.
   
  Już myślimy o kolejnym grillu, póki lato jeszcze nie uciekło …  A może tym razem na lody ? ... :-).

 • Prezentacje sceniczne naszych seniorów

  W piątek 25 sierpnia mieliśmy okazję zaprezentować swoje  umiejętności  podczas IV Przeglądu Twórczości Senioralnej, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury - filii tomaszowskiego Miejskiego Centrum Kultury.

  Jak co roku zaprezentowaliśmy drobne prace plastyczne. Były to: obraz przedstawiający martwą naturę, kwiatowa kompozycja qullingowa wykonana na podobraziu oraz kilka prac z papierowej techniki origami takie jak fantazyjne wazony, misy z kwiatami i papierowe łabędzie. Głównymi twórczyniami tych dzieł były: Zofia Pociejkin, Anna Muchlada, Sylwia Kostrzewa. Większość papierowych wytworów to praca zbiorowa prawie całej grupy.

  Śpiewające artystki reprezentujące nasz Dom zaprezentowały piosenki pt. „W tym małym kwiatku czerwonym” i „W zielonym gaju”. Co najważniejsze - występ ten był owocem współpracy naszych seniorów z grupą wokalną Jesienne Słowiki (ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów).

  Wspólny występ, połączone siły i w dodatku ten akompaniujący akordeon - TO  BYŁA  MOC ! :-). Przeżycia były ogromne, ale wrażenia i reakcja widowni jaszcze bardziej pozytywne. I to nas cieszy. Dla takich chwil warto się postarać.

 • Wizyta zaproszonych policjantów w DDP

  W czwartek 24 sierpnia odwiedziło nas dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji: młodszy aspirant - Grzegorz Kołodziejski i aspirant sztabowy - Jacek Jakubowski. Mówili o tym jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, jak, nie wychodząc z domu reagować na powtarzające się wybryki osiedlowych łobuziaków, co zrobić jeśli stracimy dowód. Uświadomili nam  jak ważne jest wiedzieć kto jest naszym dzielnicowym. Dostarczyli wiele materiałów informacyjnych o instytucjach, które są pomocne w rozwiązywaniu różnych problemów osobistych i rodzinnych.

  Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Panowie policjanci wywiązali się ze swego zadania fachowo i z wdziękiem. Seniorzy wiedzą, że mogą liczyć na ich regularne odwiedziny co spotkało się z wielkim zadowoleniem.

 • Sierpniowe śpiewanie przed przeglądem

  We wtorki 8 i 22 sierpnia odwiedziły nas „Jesienne Słowiki” - grupa wokalna Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Po krótkich urlopach i wyjazdach zaczęliśmy znowu wspólne śpiewanie. Zwłaszcza, że czeka nas ważna impreza senioralna, podczas której zamierzamy wspólnie zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Każde więc miejsce do prób jest dobre – nawet sala rehabilitacyjna, w której udało się pomieścić ponad 20 osób.

  Ustawienie artystów udało się przeprowadzić na korytarzu. Śpiewało się dobrze, repertuar ustalony smiley.
  Teraz czekamy jeszcze na następne spotkanie, a potem już tylko scena...laugh...
   

 • Sierpniowe „gitarowanie” z Magdą

  Muzyczne spotkania z Magdą Jarosińską – Kuik stały się już naszą piękną tradycją. Powoli też tradycją się staje nasze przy gitarze śpiewanie w altanie, bo aura nam sprzyja. Jak zwykle poszły w ruch ściągawki – śpiewniki, żeby nie pominąć żadnej zwrotki... Stawiamy jednak też czasem na szukanie utworów w zakamarkach pamięci. Wtedy wspólnymi siłami udaje się zaśpiewać całą piosenkę. W przypadku naszych seniorów zasada: „Co dwie głowy, to nie jedna” sprawdza się wyjątkowo:-). Najciekawsze jest to, że śpiewając w plenerze umilamy czas nie tylko sobie, ale i sąsiadom z Domu Pomocy Społecznej oraz... przechodniom na pobliskiej ulicy, którzy przysłuchując się nucą pod nosem, a niektórzy biją nawet gromkie brawa :-).

 • Spotkanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej

  Lubimy spotykać się ze znajomymi. I czasami odwiedzamy ich osobiście. Właśnie tak się stało w czwartek 6 lipca kiedy poszliśmy spokojnym spacerkiem na ul. Polną do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nasi seniorzy zostali tam przyjęci kawą, herbatką i ciasteczkami za co odwdzięczyli się gromko odśpiewanymi piosenkami adresowanymi do młodych „warsztatowiczów”. Potem z przyjemnością i podziwem obejrzeli owoce ich pracy plastycznej. To było bardzo przyjemne, integracyjno – inspirujące spotkanie.

 • Gimnastyka ruchowa z muzykoterapią

  W środę 28 czerwca nasi seniorzy mieli okazję spędzić w ogrodzie należącym do DPS (przy którym jest nasz Dom) bardzo dobry - intensywny i relaksujący zarazem -  czas. Pan Darek – pensjonariusz DPS śpiewał i grał na akordeonie. Kiedy cichły dźwięki muzyki, jedni seniorzy mogli napawać się  odgłosami natury, a inni brali udział w prostych zabawach ruchowych usprawniających poszczególne części ich ciała. To była okazja do niezłej rozrywki, relaksu oraz integracji.

 • Śpiewanie w altanie z Magdą

  We wtorek 27 czerwca gościliśmy zaprzyjaźnioną Magdę Jarosińską – Kuik – instruktorkę Klubu XXV Brygady w Nowym Glinniku, która przyszła do nas ze swoją  gitarą. Uczestnicy zajęć naszego Domu, jak zwykle bardzo chętnie wyśpiewywali cały znany sobie repertuar. Dobra energia naszej gitarzystki oraz piękna pogoda uszczęśliwiły naszych seniorów na tyle , że z przyjemnością i bez oporów dali się namówić na zajęcia wokalne w naszej przytulnej, drewnianej altanie.

 • Rozpoczęcie lata 2017

  W tym roku lato witaliśmy jeszcze przed czasem, bo 13 czerwca. Nie udało się niestety zorganizować imprezy w plenerze, ponieważ aura sprawiła psikusa – było chłodno i deszczowo. Bawiliśmy się więc w świetlicy Domu Pomocy Społecznej, w którego budynku mieści się też nasz Dom Dziennego Pobytu. Gościem specjalnym była zaprzyjaźniona grupa wokalna Jesienne Słowiki ze Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów. Jak zwykle dali piękny koncert znanych i lubianych piosenek przy akompaniamencie akordeonu. Później dla chętnych uczestników imprezy były zawody sportowe, w których dyscyplinami były: rzut beretem do celu, czy np. graw kręgle pięknie przystrojonymi butelkami do wody mineralnej. Nie obyło się też bez tańców – hulańców. Widać było , że witanie zbliżającego się lata wyzwala w naszych seniorach dużo dobrej energii.

 • Bajka „Kot w butach” w Przedszkolu nr 2.

  Jak to dobrze jest mieć znajomych w różnym wieku – np. dzieci.Grupa 5 – latków, która przychodzi regularnie do naszego Domu, tym razem nas zaprosiła do swojego Przedszkola nr 2 aby pokazać nam swój spektakl pt. „Kot w butach”. Przedstawienie z piękną oprawą muzyczną i plastyczną zachwyciło i wzruszyło naszych seniorów, którzy mieli łzy w oczach rozmawiając później z małymi artystami. Po krótkim poczęstunku obejrzeli też świeżo postawiony, wspaniały plac zabaw na terenie przedszkola. Chciałoby się mieć taki budynek i taki  duży teren :-). Ale nic to ! Wrócimy tu na Święto Ziemniaka we wrześniu :-).

 • Wizyta dzieci z Przedszkola nr 8

  W środę 24 maja jedna z najstarszych grup dzieci z Przedszkola nr 8 przybyła do nas by pokazać program z okazji Dnia Matki i Dnia Taty. Widać było ogromne zaangażowanie, jakie włożyły w przygotowanie tego występu. Były wierszyki i piosenki mówiące o tym jak ważna jest rodzina jako całość i każdy z jej członków z osobna. Podziwialiśmy pracę pań nauczycielek, które przygotowywały z dziećmi ten program. Tą dobrą , czystą energię podniosły jeszcze układy choreograficzne dziarsko wytańczone przez dzieciaki. Było cudnie ! Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

 • Jesienne Słowiki w majowym wydaniu

  Nasza comiesięczna muzykoterapia extra przynosi coraz lepsze rezultaty. Na hasło: „Siądźmy w krąg i pośpiewajmy” - chętnie reagują zarówno seniorzy z naszego Domu Dziennego Pobytu jak oczywiście grupa wokalna Jesienne Słowiki Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pojawiają się też coraz chętniej pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej nr 2, w którego świetlicy to nasze spotkanie wokalne się odbyło (23.05.). Coraz więcej osób odważa się „dać głos”. Coraz większa moc jest w tym wspólnym śpiewaniu przy dźwiękach akordeonu.

 • Wycieczka do Spały

  W czwartek 18 maja uczestnicy zajęć Domu Dziennego Pobytu zawitali w Spale, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Głównym celem była wizyta w grocie solnej. Towarzystwo już wcześniej zostało poinformowane o dobroczynnym działaniu tego zabiegu więc ciekawi byli wrażeń.  Podobało się bardzo. Był relaks, a nawet lekka drzemka przy dźwiękach delikatnej muzyki i odgłosów przyrody.  Potem spacer po centrum Spały, obowiązkowe spotkanie z żubrem oraz chwile ciszy i refleksji w słynnym, modrzewiowym kościółku. Koszty całej eskapady pokrył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,
  który opiekuje się  naszym Domem.

 • Kwietniowa muzykoterapia extra

  Mamy nareszcie wiosnę :-). Więcej zieleni, więcej nadziei i  energii. To dało się zauważyć podczas wspólnego śpiewania naszych seniorów z sekcją wokalną „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przybyli oni do uczestników zajęć  naszego Domu Dziennego Pobytu we wtorek 25 kwietnia aby wspólnie poćwiczyć popisy wokalne przy dźwiękach akordeonu. Impreza odbywała się na świetlicy DPS – u gdzie jest wystarczająco dużo miejsca by pomieścić sporą liczbę gości. W pewnym momencie muzyka na tyle poruszyła ich serca i ciała, że nie wystarczył już wspólny śpiew. Towarzystwo ochoczo rzuciło się do wspólnego tańca dając upust swej pozytywnej , wiosennej energii.

 • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ DOMU DZIENNEGO POBYTU

  7 kwietnia 2017 roku odbyło się już piąte spotkanie wielkanocne uczestników DDP. Choć w niewielkim gronie w tym roku, zasiedliśmy wspólnie do pięknie udekorowanego stołu własnoręcznymi dziełami. W towarzystwie jajek i bab wielkanocnych nie mogło również zabraknąć żurku z białą kiełbaską przygotowanego przez firmę „Deko Smaku”. Podobnie jak i w poprzednich latach przygotowania Naszego święta polegały na tworzeniu pięknych dzieł i kart świątecznych, które następnie wraz z życzeniami powędrowały do wszystkich zaprzyjaźnionych miejsc.

 • Teatr Lalek w DDP

  Miło jest spędzać aktywnie czas, ale też dobrze jak czasem seniorzy naszego Domu mogą być po prostu odbiorcą – widzem. Taki rodzaj atrakcji mieli w środę 15 marca kiedy to na świetlicy gospodarzy naszego Domu czyli w DPS zagościł Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Zaprezentował on spektakl pt. „Bajka o szczęściu”. Piękna muzyka i kolorowe lalki oraz zajmująca akcja widowiska oczarowały wszystkich widzów.

 • Marcowa muzykoterapia extra z Jesiennymi Słowikami

  Jeszcze nie skończyła się zima, a już uczestnicy zajęć naszego Domu rozpoczęli wiosenne trele. We wtorek 14 marca z zapałem i radością trenowaliśmy śpiewanie starych i nowych piosenek. Przyjemnie było tym bardziej, że towarzyszyła nam zaprzyjaźniona sekcja wokalna „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dźwięki ulubionego przez wszystkich akordeonu na świetlicy Domu Pomocy Społecznej zachęciły również do śpiewania niektórych jego pensjonariuszy.

 • Dom Dziennego Pobytu zaprasza emerytów

  Dom Dziennego Pobytu działający przy ul. Jana Pawła 37 ( przy DPS nr 2 )
  zaprasza emerytów  mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego od poniedziałku do piątku
  w godz.7.30 – 15.30. Można tu miło i twórczo spędzić czas wraz z rówieśnikami z jednoczesną troską o kondycję i sprawność psychiczną i fizyczną.
  Uczestnicy zajęć codziennie otrzymują ciepłą zupę.
  Osoby mogą również skorzystać ze wsparcia pracownika socjalnego, psychologa oraz pielęgniarki.
  O różnych ciekawych zdarzeniach w tym miejscu możecie poczytać na stronie www.mopstm.pl w zakładce: Dom Dziennego Pobytu.

  Bliższe informacje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Cekanowska 5 w godz. 7.30 – 15.30, tel. 44/723-34-89 oraz w Domu Dziennego Pobytu ul. Jana Pawła II 37 w godz. 7.30-15.30, tel. 500-840-343.

 • Dzień Kobiet w DDP

  Rokrocznie ten dzień budzi duże emocje. Niby nic,ale fryzurka, sukienka czy chociaż jakaś uroczysta bluzka być musi :-). Każda z pań chce chociaż troszkę podkreślić swą kobiecość i wdzięk – bez względu na wiek. Nasz 8 marca świętowaliśmy skromnie, ale w dobrym towarzystwie. Odwiedzili nas bowiem nasi wspaniali znajomi z sekcji wokalnej „Jesienne Słowiki” Związku Emerytów i Rencistów. Delegacja wprawdzie była skromna bo 2 – osobowa, ale przyszliz pięknymi kwiatami i wzruszającymi, szczerymi życzeniami. Tego dnia do ciasteczek zafundowaliśmy sobie wyjątkowo pyszną kawę ze spienionym mlekiem. A co ! Jak się bawić, to się bawić :-) !

 • „ Piękną być...”

  Wtorek 7 marca był dniem szczególnym w naszym Domu. Niektóre nasze panie czuły się trochę dziwnie – trochę przedświątecznie i przedwiosennie. Coś trzeba było z tym zrobić :-). A jak wiadomo, humor poprawia się kobiecie jak może poprawić sobie urodę – np. fryzurę. Dobrze się złożyło, że tego dnia w Domu Pomocy Społecznej, który jest gospodarzem naszej placówki pojawiły się uczennice klas Ic i IIc o profilu fryzjerskim z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Dziewczyny przyszły z opiekunkami w ramach akcji „Legalne wagary” organizowanej przez Urząd Miasta. Starały się zaprezentować swoje umiejętności. I bardzo dobrze! Ale odwiedziny te nie byłyby tak owocne gdyby nie profesjonalna pomoc pani fryzjerki z rodzimego Domu Pomocy Społecznej – pani Bogusławy Karp. Piękne fryzury to niezły prezent w przededniu Święta Kobiet. Panie były zachwycone. Mogły teraz spokojnie i z uśmiechem czekać na zbliżający się ważny dzień.

 • OSTATKI 2017 w DDP

  Wtorek 28 lutego był szalonym dniem w Domu Dziennego Pobytu. Najpierw przebieranie, przyozdabianie w maski i kotyliony, a przy tym „chichy – śmichy”. Potem grupa uczestniczek naszego Domu ruszyła wraz z zaprzyjaźnionymi przebierańcami w odwiedziny do seniorów z Domu Pomocy Społecznej gdzieim zaśpiewali, wierszem zarecytowali i uśmiech na ich obliczach wywołali. O to też chodziło. Jeszcze tylko „wycieczka” delegacji naszych przebierańców do rodzimego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam wszyscy, którzy  oglądali i słuchali – w ramach rewanżu chętnie nas cukierkami częstowali.Ten dzień zapamiętamy więc jako bardzo energetyczny i bardzo kaloryczny :-).

 • Karnawał w kapeluszu 2017

  Wtorek 21 lutego uczestnicy zajęć naszego Domu Dziennego Pobytu mogli uznać za bardzo intensywnie karnawałowy. Gościliśmy u nas Jesienne Słowiki – sekcję wokalną Związku Emerytów i Rencistów. Umówieni byliśmy na wspólne śpiewanie przy akordeonie. Artyści dali piękny popis wokalny. Ale oprócz tego były też tańce, hulanki i swawole – w parach, w kole,w korowodach. Słowem: było wesoło i energetycznie :-).„Gwoździem” programu było to, że wszyscy wystąpili w nakryciach głowy. Były kapelusze, kapelusiki, toczki :-). A co ! Jak się bawić, to się bawić!

 • Zabawa walentynkowa 2017

  Staramy się pamiętać o wzajemnej sympatii na co dzień, ale jednak 14 lutego jakoś częściej i chętniej to okazujemy. Nasi seniorzy nie mogli przegapić takiej okazji.Na świetlicy goszczącego nas DPS-u wzięliśmy udział w pięknej imprezie walentynkowej. Były konkursy taneczne i zagadki o tematyce ”miłosnej”. Towarzyszyła temu muzyka na żywo wykonywana przez pana Darka na keyboardzie.Istotnym punktem programu było wręczanie liścików walentynkowych, które wcześniej były wrzucane do specjalnie przygotowanej skrzyneczki. Czegóż w tych przesyłkach nie było? Wyznania, propozycje wierszyki... Dla każdego coś miłego.Z naszych uczestników DDP nikt nie został pominięty, a każdy mógł dowiedzieć się  o sobie czegoś ciekawego :-).

 • Muzykoterapia extra – kolędowanie z Jesiennymi Słowikami

  We wtorek 24 stycznia postanowiliśmy pośpiewać sobie kolędy. Wiadomo jednak, że lepiej śpiewa się jak wtóruje nam więcej osób i w dodatku z akompaniamentem instrumentalnym. Wesoła sekcja wokalna „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów i Rencistów jest więc idealnym towarzystwem. Poza tym wszyscy uczestnicy zajęć Domu Dziennego Pobytu bardzo lubią brzmienie akordeonu. Tak więc na świetlicy zaprzyjaźnionego DPS-u  rozlegały się dźwięki kolęd i pastorałek. Trojgu seniorom z Jesiennych Słowików przypomniało się, że niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Nie było więc problemu , żeby w przebraniu zaprezentować z dowcipem i swadą skecz i kilka wierszy na ten temat.

 • Jasełka i Dzień Babci w jednej „pigułce”

  W czwartkowy poranek przyszły w gości do Domu Dziennego Pobytu 5 - latki z Przedszkola nr 2. Oczywiście chciały umilić czas seniorom swoimi popisami artystycznymi. W pierwszej części swego występu przedstawiły program świąteczny mówiący o zimie, aniołkach, św. Mikołaju i prezentach. Druga część pokazu mówiła o tym jak ważni dla każdego szkraba są ich dziadkowie oraz  babcie. W piosenkach i wierszykach opowiadali, że lubią się do nich przytulać okazując im swoją miłość i przywiązanie nie tylko w dniu ich styczniowego święta. Ta emocjonalna „pigułka” bardzo wzruszyła i rozczuliła naszych seniorów.

 • Wspólne kolędowanie z licealistami

  Początek zimy czyli 21 grudnia, był to dzień pod znakiem kolędowania. W środowy poranek do Domu Pomocy Społecznej przybyli uczniowie z Liceum nr 3 w Tomaszowie. Nasi seniorzy z racji bliskości obiektu DDP również znaleźli się na tej imprezie. Z przyjemnością słuchali kolęd w wykonaniu młodzieży próbując wtórować im po cichu. Dla seniorów przygotowane było  ciasto i każdy otrzymał  arkusz z pięknymi życzeniami świątecznymi.

 • Wigilia 2016 w Domu Dziennego Pobytu

  15 grudnia był dla uczestników naszych zajęć dniem ważnym i wyjątkowym. Już od rana wszyscy krzątali się ustawiając stoły, prasując obrusy i upiększając nasze pomieszczenie przygotowanymi wcześniej ozdobami świątecznymi. Tego dnia zorganizowaliśmy wigilię. Nie zajmowaliśmy się już, tak jak kiedyś, lepieniem pierogów i gotowaniem zupy grzybowej. Tym razem większość pyszności dowiozła nam znana firma cateringowa – Deko Smaku. Wspaniałe pierogi, barszczyk czerwony, smażona ryba, śledzie i sałatka zaspokoiły wszystkie wymagające podniebienia i głód świątecznych frykasów. Do tego jeszcze ciasto popijane kompotem z suszonych owoców... Mniam, mniam :-). A i tak największą atrakcją były kolędy śpiewane przy dźwiękach gitary z zaprzyjaźnioną Magdaleną Jarosińską – Kuik, która przybyła do nas z Nowego Glinnika, z Klubu XXV Brygady Kawalerii Powietrznej. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrekcja i Kierownictwo z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej .Tak więc grono śpiewających się powiększyło, a dźwięki kolęd roznosiły się długo i głośno po budynku, w którym mieści się DDP.

 • Mikołajki w DDP

  6 grudnia - bywa to czas oczekiwań i czas niespodzianek. Seniorzy w skrytości ducha czekali na jakiś upominek, ale nie spodziewali się , że z miłym drobiazgiem przyjdzie do nich sam Mikołaj. W dodatku całkiem młody i przystojny. To był dla nich taki dodatkowy bonus :-). Nie licząc śniegu za oknem, który przywołał prawdziwy nastrój przedświąteczny, a co za tym idzie – uśmiechy zadowolenia na wszystkich buziach.

 • ANDRZEJKI 2016

  W środę 30 listopada nasi uczestnicy zajęć Domu Dziennego Pobytu mogli przypomnieć sobie jak pięknie można pożegnać się z czasem zabawy przed rozpoczęciem Adwentu. Jak zwykle impreza odbywała się w świetlicy – stołówce DPS i tym razem to pracownice tej placówki ją przygotowywały.
  Były wróżby andrzejkowe przepowiadające dalekie podróże, niespodziewany przypływ gotówki czy np. rychłe zamążpójście :-).
  Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy i zgadywanki. Nasi seniorzy ochoczo też ruszali w tany zwłaszcza, że żwawa muzyka zachęcała do dobrej zabawy.

 • Jesienne spotkanie z grupą NAZAwołanie

  W czwartek 24 listopada gościliśmy naszych sprawdzonych przyjaciół. Niezależna Amatorska Grupa Artystyczna przybyła do nas by ocieplić i rozjaśnić ten jesienny czas. Spotkanie odbyło się, jak zwykle  na stołówce DPS, stąd widownia jaką mieli nie ograniczała się do uczestników naszych zajęć (czyli DDP), ale i do starszych kolegów i koleżanek -  pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Z nutą dowcipu i swady recytowano, czytano i śpiewano piękne i dowcipne teksty traktujące o jesieni, starości, ale i wszechobecnej miłości, która „w każdym wieku dopaść nas może” :-). Artystami grupy NAZAwołanie są: Elżbieta Ołubek, Barbara Skawińska, Elżbieta Jakóbczyk, Janina Kalinowska i Kazimierz Matecki.

 • Dzień Życzliwości w Naszym Domu

  Jak miło czasem zatrzymać się i uśmiechnąć się do siebie. W środę 23 listopada odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 8. Było to bardzo owocne spotkanie międzypokoleniowe, jako , że uczestniczyli w nich nasi seniorzy z DDP oraz pensjonariusze  Domu Pomocy Społecznej i maluchy, które recytowały, śpiewały, a nawet tańczyły. Potrafiły nawet pobudzić widownię do aktywności. W zamian za to  miały okazję posłuchać bajkę, którą przeczytała im jedna z pań pracujących w Domu Pomocy Społecznej. Utwór nosił tytuł ”Czarodziejskie Słowo”. Potem jeszcze słodki poczęstunek czyli częstowanie ciasteczkami wywołało lekkie poruszenie i uśmiechy radości.

 • Dzień Seniora 2016

  Tegoroczne święto nasi seniorzy spędzili w dużo większej gromadzie niż poprzednio. We wtorek 15 listopada spotkały się bowiem 3 grupy nestorów. Byli to: uczestnicy zajęć naszego Domu Dziennego Pobytu ( inicjatorzy spotkania )oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. J.P. II ( gospodarze obiektu ). Ważnym i niezbędnym punktem spotkania była również „młodzieżówka seniorska” czyli  sekcja wokalna „Jesienne Słowiki” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.    Grupa uświetniła  ten miting prezentując znane i lubiane piosenki przy akompaniamencie pięknych dźwięków akordeonu pana Jerzego Lesiaka. Jako solista wystąpił pan Mieczysław Kincel. Nasi seniorzy z DDP z werwą i dobrą energią również zaprezentowali w przestrzeni scenicznej swoje ulubione utwory. Dobrym wzbogaceniem ogólnego wyrazu artystycznego były dowcipne i refleksyjne teksty czytane przez panią Barbarę Adamczyk. Uczestnicy naszych zajęć z DDP zadbali też o oprawę plastyczną. Istotnym i pięknym punktem scenografii była mini wystawa prac plastycznych, wykonanych przez naszych uczestników w różnych technikach. Cała impreza odbyła się, jak zwykle, na stołówce DPS. A po występach nasi seniorzy i wokaliści Jesiennych Słowików mogli posiedzieć przy kawie i herbatce rozmawiając, żartując i zajadając pyszną szarlotkę zafundowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 • Prezentacje artystyczno – patriotyczne

  Kilka dni minęło już od 11 listopada czyli Święta Odzyskania Niepodległości.    Mimo to w czwartek 17 listopada przyszły do nas dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 8. Piosenki i wiersze prezentowane w grupach i solo zachwycały i wzruszały widownię. Kto pamiętał i potrafił, też podśpiewywał pod nosem.
  Był też ruch sceniczny np. podczas wykonywania utworu pt. „Marsz I Brygady”. Dzieci posiłkowały się również prezentacjami multimedialnymi po to, by w bardziej wyrazisty sposób opowiedzieć o faktach historycznych prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości po wielu latach niewoli. Z podziwem patrzyliśmy na sprawne i skoordynowane działania młodych artystów z trzech klas naszej tomaszowskiej „Ósemki” :-). To był wzruszający i pouczający popis. Na pewno chętnie będziemy ich gościć jeszcze niejeden raz :-).

 • Przyszła Pani Jesień (do DDP )

  We wtorek 8 listopada gościliśmy w Naszym Domu wychowanków Przedszkola „Promyczek”, z którym współpracujemy od dawna.
  Grupa 5 i 6- latków „Słoneczka” z werwą i przytupem śpiewała, tańczyła i recytowała wiersze. Dzieci wcielały się w role zwierzątek oraz jesiennych warzyw
  i owoców mówiąc o tym jak można zdrowo i smacznie się odżywiać. Wszystkie teksty mówiły o tym jak piękna to pora roku.

 • Muzykoterapia z „Jesiennymi Słowikami”

  We wtorek 11 października mogliśmy poczuć jaki zbawienny wpływ na nasze samopoczucie ma na przykład śpiewanie piosenek. Aura obecnej pory roku powodowała raczej senność i przygnębienie. Jednak kiedy zawitała do nas sekcja wokalna Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, piękne dźwięki akordeonu oraz WSPÓLNE śpiewanie obudziły wszystkich i jednocześnie zrelaksowały. Ta niezwykle energetyczna muzykoterapia odbywała się w jadalni DPS-u. Była to po prostu otwarta próba „Jesiennych Słowików”, podczas której mógł „dać głos” każdy z seniorów lubiących śpiewać – zarówno uczestnicy naszego Domu jak ich starsi koledzy – mieszkańcy DPS-u. Na twarzach było widać uśmiechy i czasem łezki wzruszenia. Niejednemu przypomniały się czasy, kiedy Polacy chętnie śpiewali podczas różnego rodzaju spotkań i biesiad.

 • „Powitanie jesieni – biesiada”

  W środę 28 września seniorzy z naszego Domu zostali zaproszeni na przedstawienie grupy artystycznej Domu Pomocy Społecznej, które nosiło tytuł
  „W ogródku”. Impreza odbyła się na stołówce DPS. Było wspólne śpiewanie piosenek ludowych przy akordeonie, co bardzo podobało się naszym uczestnikom. Pojawiły się zgadywanki dotyczące jesieni i przysłów ludowych. Ważnym punktem programu był poczęstunek pysznym i pięknie wypieczonym chlebem dożynkowym oraz ciastem drożdżowym. Wspólne tańce przy muzyce granej na żywo – to było ukoronowanie całej biesiady. Zabawa była przednia.

 • Uczestnicy DDP odwiedzili Galerie Arkady i Miejską Bibliotekę Publiczną

  20 lipca w samy środku lata uczestnicy Domu Dziennego Pobytu wraz z terapeutkami postanowili wyjść naprzeciw kulturze. Pogoda tego dnia była idealna na spacerowanie. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Galeria Arkady gdzie mogliśmy obejrzeć wystawę letnią gdzie znajdowały się prace różnych autorów. To bardzo ciekawy miszmasz jednak największą uwagę wszystkich zwróciło malarstwo i rysunki węglem tomaszowskiego artysty pana Józefa Panfila. Później zjedliśmy lody w ogródku galerii i na chwilę zatrzymaliśmy się by delektować się dopołudniowym słońcem i klimatem Arkad. Następnym punktem programu była Miejska Biblioteka Publiczna oddział Młodzieżowy gdzie w sali wystawowej mogliśmy obejrzeć popisy pokonkursowe o motylach. Autorami prac były dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli powiatu tomaszowskiego. Cudne kolory, ciekawe wzory i piękne wykonanie zachwyciły wszystkich seniorów. To był pełen kultury dzień, myślimy że nie ostatni tego lata :-)

 • Udar... a co to takiego?

  14 lipca po raz pierwszy w nowym miejscu odwiedziła uczestników DDP pani Agnieszka Bracha – farmaceutka z zaprzyjaźnionej apteki Cefarm. Celem jej wizyty był wykład i pogadanka na temat udarów... to dla wszystkich bardzo ważny temat. Z danych wynika, że co szósta osoba w Polsce narażona jest na udar czyli niedotlenienie lub wylew krwi do mózgu. Ta informacja wstrząsnęła wszystkimi więc dokładnie słuchali a później zadawali pytania. Seniorzy dowiedzieli się o objawach udaru, trzech sposobach sprawdzenia czy coś dzieje się niepożądanego w mózgu oraz o tym jak istotna jest szybka reakcja i natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza. Rozmowa dotyczyła także późniejszego komfortu życia, rehabilitacji a nawet diety która pozwala na w miarę normalne choć niekiedy trudne funkcjonowanie. Pani farmaceutka mówiła również o udarach, które najczęściej mogą się zdarzyć w słoneczne, gorące dni, mianowicie o udarach słonecznych i cieplnych. Im więcej takich spotkań ze specjalistami tym bezpieczniejszy senior, bo wiedza na różne tematy często ratuje nasze życie, bo przecież profilaktyka jest najlepszą formą leczenia :-) Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ważną lekcję i czekamy na kolejną.

 • Uczestnicy DPS i DDP we wspólnym przedstawieniu

  28 czerwca 2016 w godzinach dopołudniowych na terenie ogrodu DPSu zaprzyjaźnieni seniorzy z tomaszowskich Domów Pomocy oraz mieszkańcy wspólnie przywitali lato. Pogoda na Dzień Dobry zrobiła wszystkim psikusa i pokropiła deszczem ale na szczęście nie trwało to długo i można było prawie punktualnie rozpocząć świętowanie.

  Najpierw „Rolnik szukał żony”, czyli mieszkańcy DPSu wraz z personelem DPS i DDP zrobili przedstawienie właśnie o wsi, o rolnikach i o żonach co to je trzeba znaleźć :-) Później uczestnicy DDP zaśpiewali kilka piosenek, następnie kilku śmiałków wiozło taczką głowy … kapusty wykonując przy tym slalom. A na sam koniec poruszył wszystkich z miejsc „Takt”, zespół muzyczny, który w ramach wolontariatu zagrał i zaśpiewał dla wszystkich uczestników festynu . W międzyczasie słodkie bułki oraz kiełbaska i kaszanka z grilla urozmaicały spotkanie. Świetnie przywitaliśmy lato... oby więcej takich wspólnych imprez :-)

 • W DDP Dziewczyna z Gitarą

  W samym środku czerwca pojawiła się w DDP Dziewczyna z Gitarą... Cudowna pogoda i pięknie rozpoczynające się lato rozśpiewało wszystkich. Jak zwykle kiedy pani Magda Jarosińska- Kuik odwiedza DDP jest gwarno, wesoło i głośno bo każdy śpiewa. Wiele piosenek tego dnia zabrzmiało, począwszy od biesiadnych, skończywszy na patriotycznych. To był dobry dzień! Dziękujemy Pani Magdo i prosimy o jeszcze!

 • Tydzień Antoniański

  Tydzień Antoniański już za nami, teraz tylko pozostają wspomnienia. Seniorzy z DDP mięli okazję zobaczyć między innymi występ Teatru Trzcina, który na tę okoliczność przygotował piękny spektakl. Gra świateł i muzyka zadziwiły wszystkich widzów, a możliwość wejścia do Kościoła, który pamięta się z czasów dziecinnych, był nie lada przeżyciem. „Antoniańskie Impresje” w reżyserii Kariny Góry i w wykonaniu aktorów Miejskiego Teatr Trzcina zostanie na długo w pamięci seniorów Domu Dziennego Pobytu.

 • 09 czerwca to Dzień Przyjaciela

  09 czerwca to Dzień Przyjaciela i tak wszyscy uczestnicy zajęć w DDP wybrali się na spacer. Celem tej wyprawy było poznanie nowych przyjaciół, którzy mają podobne zainteresowania co i seniorzy. Mianowicie...odwiedziliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej przy fundacji Razem gdzie niepełnosprawne osoby robią własnoręcznie różne piękne rzeczy, zupełnie jak i uczestnicy DDP :-) Wymiana doświadczeń jest niezwykle przydatna do tego by ulepszać swój warsztat pracy i poszerzać horyzonty, tym bardziej interesując się podobną pracą z duszą. To była bardzo ciekawa lekcja dla wszystkich ... uczestnicy WTZ dostali lekcje wygibasów a seniorzy nacieszyli oczy cudeńkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie i możliwość podpatrzenia i pięknego rękodzieła

 • Domu Dziennego Pobytu w ramach programu „Bezpieczny senior”.

  7 czerwca w godzinach dopołudniowy w progach Domu Dziennego Pobytu pojawił się kom. Aleksander Łazowski zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Celem jego wizyty była pogadanka i przestroga dla seniorów naszego Domu w ramach programu „Bezpieczny senior”.

 • Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej

  31 maja w godzinach popołudniowych seniorzy z Domu Dziennego Pobytu stawili się na Festynie Rodzinnym w Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej. Powodem udziału w pikniku była między innymi zbiórka pieniędzy na nowe huśtawki dla dzieci. Uczestnicy zajęć wspomogli tę zacną inicjatywę swoimi pracami, niektóre z nich były wykonane w DDP ale większość obrazów udostępniono z prywatnych zbiorów. Oczywiście prace wykonane własnoręcznie a więc z duszą i niepowtarzalne można było nabyć podczas licytacji, którą poprowadził pan Wojtek – ratownik medyczny który także dał pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na pikniku można było również spotkać strażaków prezentujących swoją pracę, stroje, sprzęty do ratowania ludzi.

 • Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Promyczek

  24 maja z samego rana przybiegły do DDP dzieci z Przedszkola Niepublicznego Promyczek z przedstawieniem z okazji Dnia Mamy i Taty. Pięknie przygotowane wierszyki, piosenki i tańce wywołały pełno uśmiechu na twarzach wszystkich widzów. Fantastyczny występ na którym pojawili się przedstawiciele różnych bajek w cudnie dobranych strojach przypomniał dobre wspomnienia. Popisy dzieci zawsze dają dużo radości i pozytywnych myśli a tym bardziej gdy temat przedstawienia taki wdzięczny. Gratulujemy przedszkolakom oraz wychowawczyniom pani Agnieszce i pani Kasi za tak wspaniale przygotowane życzenia dla Mam i Tatusiów. Dziękujemy Smerfom i zapraszamy jeszcze.

 • Czteroosobowa grupa śpiewających seniorów

  17 maja w godzinach dopołudniowych do Domu Dziennego Pobytu zawitała czteroosobowa grupa śpiewających seniorów z O.K. Tkacz. Pod kierownictwem pani Małgorzaty Karazim dali popis wokalny piosenek znanych i rzadziej słyszanych. Wszystkim słuchaczom pensjonariuszom DDP i DPS oczywiście występ bardzo się podobał a podsumowany został gromkimi brawami. Kiedy odwiedza nas pani Małgosia nie może także zabraknąć wspólnego śpiewania bo nie tylko lubimy słuchać jak inni się prezentują :-) Ze śpiewem na ustach i wielką radością w sercu seniorzy spędzili dzień. Dziękujemy za cudowny czas.

 • „Jesienne Słowiki” w maju :-)

  5 maja odwiedziły nas pierwszy raz na nowym miejscu „Jesienne Słowiki” - grupa wokalna Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jak zwykle dali wspaniały występ prezentując piosenki mniej i bardziej znane. Nasi uczestnicy słuchali ich więc albo z zadziwieniem i ciekawością, albo z rozrzewnieniem nucąc je wdzięcznie pod nosem. Akordeonista – pan Jerzy Lesiak grał, grał... a myśmy słuchali, śpiewali... słuchali, śpiewali... :-). Wszyscy potwierdzą, że było cudnie, energetycznie i romantycznie. Mamy nadzieję, że „Jesienne Słowiki” przyfruną do nas jeszcze wiele, wiele razy :-).

 • „NAZAwołanie” z majowym, pogodnym nastrojem

  Kiedy dopada nas smutny nastrój to zapraszamy do nas Niezależny Amatorski Zespół Artystyczny „NAZAwołanie”. 28.04.2016 r. grupa ta, jak zwykle chętnie podjęła nasze zaproszenie i przybyła w kilkuosobowym gronie. Artyści najpierw obejrzeli nasze nowe miejsce, a potem „zalogowali się” na scenie czyli na stołówce Domu Pomocy Społecznej, żeby dać piękny popis wrażliwości i dobrego gustu dzięki świetnie wykonanej recytacji potwierdzającej ich solidny warsztat. Były wśród nich panie: Elżbieta Ołubek, Barbara Skawińska i Elżbieta Jakóbczyk – laureatki wielu konkursów recytatorskich i festiwali. Prezentacje uświetniono też popisami wokalnymi w wykonaniu pana Kazimierza Mateckiego i pani Janiny Kalinowskiej. Jak zwykle dziękujemy i prosimy o jeszcze :-).

 • Wiosna, wiosna :-)

  W poniedziałek 18 kwietnia przyszły do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14. Powoli jest już tradycją, że goście seniorów DPS – u są również naszymi gośćmi. Miło nam było  oglądać popisy recytatorskie solistów, wiosenne scenki rodzajowe oraz prezentacje wokalne uzdolnionych dzieciaków. Nasi uczestnicy powspominali sobie później jak to jeszcze niedawno oni, a potem ich dzieci tak dziarsko i z powodzeniem występowali przed publicznością.

 • „Na zdrówko” czyli Teatr z Krakowa dla seniorów

  W poniedziałek 11 kwietnia dla naszych ”gospodarzy” - seniorów w Domu Pomocy Społecznej zaprezentowano widowisko słowno – muzyczne
  pt. „Na zdrówko”. Nasi uczestnicy Domu Dziennego Pobytu jak zwykle zostali zaproszeni i z przyjemnością obejrzeli skecze w wykonaniu krakowskich aktorów. Akcja widowiska toczyła się w przychodni lekarskiej, więc było trochę jak w dowcipach z serii: „przychodzi baba do lekarza”. Spośród uczestników imprezy, zwłaszcza nasi seniorzy z DDP reagowali energicznie i żywiołowo. Wszyscy widzowie z przyjemnością wysłuchali też znanych piosenek. Dali się nawet porwać do wspólnego śpiewania.

 • Śpiewanie przy fortepianie

  Śpiewanie przy fortepianie

  Gdzie słyszysz śpiew, tam idź

  Tam dobre serca mają... J.W.Goethe

  Za oknem pięknie rozpoczynająca się wiosna zapukała do naszych serc. Otworzyliśmy je i wraz z naszą ulubioną panią od śpiewu, czyli Małgosią Karazim rozśpiewaliśmy się wiosennie. Trochę czasu minęło od ostatniej wizy pani instruktor muzyki ale nikt nie zapomniał tekstów ani melodii ulubionych piosenek. Wszyscy razem, prawie jednym chórem zaśpiewaliśmy tak, że aż było słychać daleko na ulicy. Przy akompaniamencie „fortepianu” zabrzmiały między innymi „Piosenka o Naszym Domu” czy „Szanuj Emerycie”, takiego gwaru i radości w nowym miejscu jeszcze nie było. Dziękujemy pani Małgosiu i zapraszamy do Nas jeszcze i jeszcze.

 • Świąteczne spotkanie uczestników zajęć Domu Dziennego Pobytu

  Dużo radosnych doznań, które niesie budząca się wiosna.

  Optymizmu i nadziei, które zwiastuje Zmartwychwstanie Pańskie.

  Obfitości w koszyku wielkanocnym życzą uczestnicy i personel DDP.

   

  17 marca 2016 roku w nowym miejscu i niewielkim gronie odbyło się świąteczne spotkanie uczestników zajęć Domu Dziennego Pobytu. W tym roku przygotowania Naszego święta polegały na wytworzeni pięknych dekoracji i kartek świątecznych, które następnie wraz z życzeniami powędrowały w świat. Pyszności jakie zagościły na stole tego dnia zostały przygotowane przez zaprzyjaźnioną jadłodajnię „Małe co nieco” - było pysznie za co bardzo dziękujemy.

 • Odwiedziny seniorów z Klubu Słoneczna Jedynka

  W samym środku miesiąca, czyli 15 marca przybiegli seniorzy ze Słonecznej Jedynki z przedstawieniem zatytułowanym „Za zdrowie Pań, za zdrowie...” Przedstawienie oczywiście dotyczyło święta kobiet, choć w okrojonej wersji to i tak wszystkim podobało się niezmiernie. Obejrzeli je nie tylko uczestnicy DDP ale także duża część mieszkańców DPS, gdzie od niedawna mieści się również siedziba Naszego Domu. Żywa muzyka, popisy wokalne i oratorskie, tańce-hulańce, później wspólne śpiewy wywołały ogrom radości a na wszystkich twarzach pojawiły się uśmiechy. Pomimo tego, że już kilka dni minęło od ósmego marca, czyli światowego Dnia Kobiet to i tak wszystkie Panie mogą śmiało powiedzieć, że oglądając przedstawienie w wykonaniu seniorów ze Słonecznej Jedynki data nie ma znaczenia. Bardzo dziękujemy Słonecznej :-)

 • Wyjazd do Teatru

  4 marca br. uczestnicy zajęć Domu Dziennego Pobytu mięli możliwość spędzić dzień w sposób bardzo kulturalny. Przyczyną takiego przebiegu spraw był wyjazd do teatru a sprawcą okazał się Cyrano de'Bergerak czyli główny bohater musicalu wystawianego na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. Prawie cała grupa seniorów z DDP oraz przyjaciele wzięli udział w uczcie dla zmysłów. Przyjemna fabuła i żywa muzyka to coś co seniorzy lubią najbardziej. Miło jest od czasu do czasu oderwać się od rzeczywistości i wyruszyć na podbój kultury. To był dobry dzień :-)

 • Zmiana adresu Dom Dziennego Pobytu

  Informujemy że Dom Dziennego Pobytu od 07.03.2016 r. zmienił swoją siedzibę. Aktualnie funkcjonuje przy ul. Jana Pawła II 37.

 • Farmaceutka z Apteki Cefarm

  12 lutego 2016 roku w godzinach dopołudniowych zawitała zanana i lubiana przez wszystkich pani Agnieszka Bracha, magister farmacji z apteki Cefarm. Celem wizyty była pogadanka na temat różnego rodzaju bólu brzucha. Pani magister opowiadała i pokazywała w prezentacji multimedialnej z jakiego powodu możemy mieć boleści, czym mogą być spowodowane i co zrobić by pozbyć się dolegliwości. Jak zwykle wywołało to ciekawe rozmowy połączone z wymianą doświadczeń. Pani Agnieszka z dużą dozą cierpliwości odpowiedziała na wszystkie nurtujące uczestników pytania i wątpliwości. Dziękujemy Pani Agnieszko za tak wspaniałą lekcję o zdrowiu.

 • Ostatki, Ostatki, Ostatki

  9 lutego 2016 roku, to ostatni dzień karnawału i tak jak zwyczaj nakazuje to ostatni czas na szaleństwa. Oczywiście, żeby tradycji stało się za dość seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, jak co roku pokazali całemu miastu na co ich stać.W okolicach godziny 11.00 uczestnicy wraz kadrą wyruszyli odwiedzając seniorów ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z ulicy Krzyżowej gdzie wszystkich zaczarował Prestidigitator. Następnie Damy Paryskie wraz z Gospodynią narobiły zamieszania w Urzędzie Miasta, a tam...ku zaskoczeniu wszystkich spotkali grupę przebierańców z WTZów przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

  Pani Prezydent Zofia Szymańska zaprosiła do swego gabinetu gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie- na którym m.in. była Krystynka z Ciechocinka. Dalej wraz z Kowbojem-Czacza „nawiedziliśmy” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i chwilę zajęliśmy pani Dyrektor Jolancie Szustorowskiej. Potem odśpiewaliśmy ostatkową piosenkę w Redakcji TITu- żeby Diabeł nie przykrył niczego ogonem dostaliśmy na cukierki. Część seniorów pod przywództwem Pirata z Karaibów udała się do Starostwa by odwiedzić panią psycholog, później pomknęli do Przedszkola nr 2...i rozbawili wszystkie dzieciaki oraz personel. Po wojażach seniorzy wrócili do DDP na pyszny obiad, który podała Myszka Bogusia. Dobry humor zarażał wszystkich napotkanych po drodze ludzi... to był naprawdę dobry dzień.

 • Tłusty czwartek

  4 lutego 2016r. panie z Domu Dziennego Pobytu wybrały się do DPSu by odwiedzić koleżanki, byłe już uczestniczki z DDP. Akurat tego dnia w tym roku wypada Tłusty Czwartek, święto nie-święto, w Polsce szczególnie i wyraźnie obchodzone. To i też odwiedziny były szczególne bo z poczęstowaniem własnoręcznie zrobionych faworków podczas zajęć kulinarnych w DDP. Zachwycone i zadowolone, zarówno odwiedzane jak i odwiedzające. Ile radości niosą ze sobą odwiedziny i jak niewiele potrzeba żeby uszczęśliwić drugą osobę... seniorzy wiedzą o tym najlepiej gdy czekają na jakiegoś „ktosia”. Powrót do DDP na kawę, herbatę i faworki.

 • „Karnawał w Kapeluszu”

  Drugi luty to nie tylko imieniny miesiąca ale także Dzień Myślenia Pozytywnego. Nic tak pozytywnie nie nastraja jak muzyka. Pretekst by się spotkać muzycznie znaleźć można zawsze, tym bardziej w karnawale. I tak o to wraz z zespołem Jesienne Słowiki ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkaliśmy się w DDP by pośpiewać, potańczyć, pośmiać się i poszaleć...bo jak karnawał to karnawał. Spotkanie nosiło tytuł „Karnawał w Kapeluszu” - wszyscy zatem mięli na głowie Kapelusz. Każde nakrycie głowy było inne, każde pięknie przystrojone - kapelusze uczestników DDP były przystrojone własnoręcznie przygotowanymi kwiatami bibułowymi. Popisy wokalne pana Mieczysława i kilka utworów wspólnie zaśpiewanych przy akompaniamencie akordeonowych dźwięków a dalej to już tańce i pląsy...następnie herbatka, kawka i ciacho. Pełni radości i w dobrym nastroju rozstaliśmy się przed obiadem. Impreza karnawałowa jak za dawnych lat... Dziękujemy!

 • Dzień Dziadka pod kątem bezpieczeństwa

  W piątek 22 stycznia do naszego Domu przyszły w gości dwie urocze panie:  nadkomisarz Katarzyna Dudkiewicz – Pawlikowska – oficer prasowy tomaszowskiej policji i Agnieszka Drzewoska – Łuczak – powiatowy rzecznik konsumenta. Tego typu spotkania powoli stają się już tradycją. Na początku zostały przekazane seniorom okolicznościowe ulotki z życzeniami z okazji ich święta. Obie panie w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziały o możliwościach zagrożeń związanych z przestępstwami typu kradzieże np. na „fałszywego wnuczka lub hydraulika”. Przestrzegały przed zawieraniem niekorzystnych umów. Mówiły też o tym żeby nie odbierać i nie oddzwaniać na nieznajome numery telefonu bo wiąże się to z licznymi oszustwami. Wśród takich sensacyjnych opowieści  przy kawie i herbatce upłynął seniorom czas. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję , że ostrzeżenia zostaną zapamiętane i żadna niemiła przygoda ich nie spotka.

 • „Kajtusie” w DDP.

  15 stycznia 2016r około godziny 10 przybiegły do DDP dzieciaki wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz panią dyrektor z Przedszkola nr 2. Kajtusie to grupa radosnych czterolatków, które z piosenką i uśmiechem na twarzach przywędrowały by rozweselić seniorów Naszego Domu. Były różne piosenki, były wspólne tańce – hulańce i popisy wprost z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w którym dzieci brały udział. Tyle dobrego humor ile dzieci przyniosły w ten zimowy dzień jeszcze u Nas w tym roku nie było. Piękne życzenia dla Babć i Dziadków i pyszne własnoręcznie zrobione przez przedszkolaki mufinki uwieczniły spotkanie. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie z „Kajtusiami”.

 • Hej kolęda, kolęda !

  Czas zimowy, okołoświąteczny – to czas spotkań i wspólnego śpiewania. Wtedy mamy okazję wspólnie po prostu pobyć z sobą, porozmawiać i ponucić kolędy.
  Tak się też stało we wtorek 12 stycznia kiedy to do naszego Domu Dziennego Pobytu zawitali seniorzy z Ośrodka Kultury „Tkacz”. Na co dzień uczą się śpiewu pod okiem instruktorki – p. Małgorzaty Karazim i czasami mają okazję zaprezentować swoje umiejętności. Widownia z DDP okazała się być wdzięczna i uważna, a pięknie odśpiewane kolędy sprowokowały ich również  do aktywności. Popisom wokalnym nie było końca zważywszy, że przy akompaniamencie keybordu nuci się lepiej i śmielej...:-). W tak ciepłej i miłej atmosferze chętnie wracają wspomnienia świąt sprzed lat i tych minionych całkiem niedawno.

 • Archiwum 2015

 • Archiwum 2014

 • Archiwum 2013