Klub Seniora "Słoneczna Jedynka"

 • „ Dla Ewy ten kwiatek…….”

  W dniu 05.03.2018r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zespół artystyczny „SAK” klubu seniora przedstawił scenkę humorystyczną, pełną wigoru pt. „Wybryk natury”, w której ukazał pewien trudny okres w życiu kobiety. Gościnnie wystąpili przedstawiciele MCK filia „Tkacz” – Pani Katarzyna Wojtaszczyk i Pan Henryk Kowalski. Po chóralnym odśpiewaniu przez panów „sto lat”, każda Kobieta otrzymała czekoladę, dziękując panom całuskiem. Było uroczyście, wesoło i całuśnie.

 • „ Piękną być…….”

  W dniu 12.02.2018r. odbyły się warsztaty kosmetyczne prowadzone przez menagera i nauczyciela kosmetyki ze Szkoły Nauki i Biznesu „Żak”. Seniorzy dowiedzieli się jak podkreślić swoją urodę dbając o twarz, oczy i ręce. Jak dobrać odpowiednie kolory odzieży, żeby atrakcyjnie wyglądać w zależności od pory roku. Panowie z podziwem patrzyli jak po zabiegach kosmetycznych przeprowadzonych na seniorkach „damy” zmieniły swoje oblicze podkreślając swoją urodę.

 • „ Szaleństwo karnawałowe w Teatrze Muzycznym w Łodzi”

  W niedzielny wieczór 28.01.2018r. udaliśmy się na koncert karnawałowy do Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie zapanowały gorące rytmy, miłość i namiętność. Polskie przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejsze amerykańskie przeboje musicalowe. Wszystko to było w szalonym rytmie, ze znakomitą choreografią, w bajecznych kostiumach i przepięknej scenografii.

 • „ Dzień Babci i Dziadka z wnuczętami”

  W dniu 25.01.2018r. Babcie i Dziadkowie uroczyście wraz  z wnuczętami klasy 0b piosenką, tańcem i wierszem oraz kwiatkiem wykonanym własnoręcznie uczcili to święto. Wspólne zabawy i pląsy uświetniły tą piękną uroczystość.

 • „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”

  W dniu 22.12.2017r. w kolędowaliśmy wspólnie z uczniami klasy 0b, wychowawcą Panią Elżbietą Krawczyk oraz rodzicami Szkoły Podstawowej nr 1. W świątecznej, pięknie przystrojonej sali, przy stołach zastawionych świątecznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców dzieci, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Momentem wzruszającym było łamanie się opłatkiem. Wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

 • Wspólna Wieczerza Wigilijna seniorów Słonecznej Jedynki - 14.12.2017

  W dniu 14.12.2017r. w „Gastronomiku”, w sali świątecznie przystrojonej choinkami i świecami odbyła się wieczerza wigilijna klubu seniora Słoneczna Jedynka. Świąteczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska oraz Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Pan Mieczysław Strojewski.

  Wieczerzę rozpoczął występ klubowiczów i klubowiczek przy akompaniamencie muzyki na żywo, który dzięki wyśpiewanym kolędom wprowadził wszystkich przybyłych w świąteczny nastrój. Swój udział w wieczerzy miały urzędniczki - Pani Wanda Rybak i Pani Jolanta Szustorowska śpiewając kolędę wspólnie z seniorami. Wszyscy zebrani  łamiąc sie opłatkiem składali sobie życzenia, panowała serdeczna i rodzinna atmosfera. Życzeniom i kolędowaniu nie było końca, nawet przybyły „Śnieżynki od Mikołaja” i wręczyły dla klubu świąteczne upominki.

 • „A to Ci kabaret”

  W dniu 09.11.2017r seniorzy klubu Słoneczna Jedynka wzięli udział w I Powiatowym Przeglądzie Senioralnej Twórczości Kabaretowej organizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz Łódzki Dom Kultury. Seniorzy przedstawili fragmenty programu „Bo bez miłości trudno żyć”. W programie tym w sposób dowcipny słowem, piosenką i tańcem ukazali stosunki męsko-damskie oraz otaczającą ich codzienną rzeczywistość. Grupa za swój spektakl otrzymała wyróżnienie.

 • „Wizyta u Pana Prezydenta Marcina Witko”

  W dniu 10.11.2017r w dniu imienin Marcina seniorzy klubu Słoneczna Jedynka złożyli niespodziewaną wizytę Prezydentowi – Panu Marcinowi Witko. Do gabinetu weszli z gromkim „ sto lat”, wręczyli bukiet kwiatów, a klubowiczka Halina Nowak wręczyła Prezydentowi własny obraz „Poranek w Rzymie”. Pan Prezydent znany ze swych dokonań artystycznych wykonał koncert z akordeonistą Zbyszkiem na dwie ręce. Seniorzy wykonali dwa utwory ulubione przez Pana Prezydenta: „Walczyk Tomaszowski” i „Taki kraj”. Pan Prezydent w krótkich słowach przedstawił najbliższe działania na rzecz seniorów i serdecznie podziękował za pamięć.

 • „Dzień Seniora i IV rocznica powstania Klubu”

  W dniu 28.11.2017r w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 seniorzy uroczyście obchodzili swoje święto. Na uroczystość przybyli znakomici goście: Prezydent Miasta Pan Marcin Witko, Zastępca Prezydenta Miasta Pani Zofia Szymańska, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Pan Kazimierz Pietrzyk, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Stanisława Wąchała oraz przedstawiciele Miejskiego Centrum Kultury i Zarządu Powiatowo-Miejskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Uroczystość otworzył wernisaż „Uroki życia” autorstawa Pani Haliny Nowak. Zaproszeni goście i klubowicze z lampką bezalkoholowego szampanapodziwiali twórczość seniorki.

 • Na szlaku światowego dziedzictwa i z wizytą w domu rodzinnym wielkiego Polaka św. Jana Pawła II

  Wczesnym wrześniowym rankiem (16.09.2017r.) seniorzy „Słonecznej Jedynki” udali się na wycieczkę do Wieliczki i Wadowic.  
   
  Kopalnia soli „Wieliczka” w 1976r. wpisana została do krajowego rejestru zabytków, a w 1978r. wpisana przez UNESCO na pierwszą listę światowego dziedzictwa, od 1994r. to pomnik historii Polski, w 1996r. zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża. Przebywając 327m pod powierzchnią ziemi, przez ponad 3 godziny krążyliśmy korytarzami kopalni. Podczas wędrówki zapoznaliśmy się z ciężką pracą górników, podziwialiśmy urokliwe stawy pokopalniane, a w zachwyt wprowadziła nas przepiękna sala św. Kingi patronki górników.  
  Po wydostaniu się windą na powierzchnię ziemi ruszyliśmy w dalszą podróż udając się z wizytą do domu rodzinnego papieża Jana Pawła II. Wizyta ta była dla nas wstrząsem emocjonalnym, przez cały czas docierał do nas głos papieża i bicie jego serca. Dzięki multimedialnej ekspozycji rozmieszczonej na ponad 1000m2 powierzchni zapoznaliśmy się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Po opuszczeniu domu rodzinnego udaliśmy się do Bazyliki Najświętszej Marii Panny, a następnie na ryneczek,  
  a następnie do cukierni na papieskie kremówki.

  Do Tomaszowa wróciliśmy nocą, zmęczeni, ale pełni wrażeń. Jedna z uczestniczek podsumowała naszą wyprawę „czuję się zmęczona, ale jutro odpocznę, a to co zobaczyłam i przeżyłam zostanie mi do końca życia”.

 • „X Piknik Organizacji Pozarządowych – Lokalni Niebanalni”

  W dniu 10.09.2017r. na tomaszowskiej przystani odbył się X Piknik Organizacji Pozarządowych – Lokalni Niebanalni. Seniorzy „Słonecznej Jedynki” również prezentowali działalność i dorobek klubu podczas X Pikniku Lokalni Niebanalni. Przed okazałym namiotem została zorganizowana wystawa fotografii oraz podziękowań dla klubu, prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku. W namiocie na zastawionych stołach smakołykami przygotowanymi przez klubowiczów (smalec, rogaliki, ciasteczka, racuchy, snacki, paluszki z cukinią, owoce i warzywa z własnej działki), przyjmowano gości. Wśród odwiedzających byli: Prezydent Miasta Pan Marcin Witko, Zastępca Prezydenta Pani Zofia Szymańska, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pani Beata Stańczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska,  Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Pani Ewa Męcina, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Stanisława Wąchała, Zastępca Dyrektora Szkoły Pani Ewa Służewska, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak oraz liczni goście.

 • Dni Tomaszowa - seniorzy „Słonecznej Jedynki” na paradzie”

  W drugi dzień Dni Tomaszowa 2017r. na Pl. Kościuszki wystąpił Don Wasyl, Danielle Stefani oraz zespół ludowy z Mołdawii. Przed godziną 19:00 z ul. Grunwaldzkiej wyruszyła parada, w której zaprezentowały się stowarzyszenia, organizacje i kluby działające w mieście. Wśród uczestników parady byli seniorzy „Słonecznej Jedynki”.

  Z balonami i kwiatami, niosąc logo klubu  i logo „Tomaszów dla seniorów”, przy akompaniamencie akordeonisty Zbyszka i skocznym śpiewie, seniorzy prezentowali swój klub. Parada przeniosła zabawę na tomaszowskie błonia, gdzie bawiono się do późnych godzin wieczornych.

 • Piknik rodzinny "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina..."

  Dyrekcja, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 zaprosił seniorów „Słonecznej Jedynki” na piknik rodzinny, który odbył się w czerwcową słoneczną sobotę. Na boisku szkoły na scenie odbywały się prezentacje artystyczne uczniów szkoły.  

  Wśród wykonawców była grupa rodziców, która swą inscenizacją wiersza „Na straganie” rozbawiła zebranych do łez. Wokół boiska były rozstawione stragany z „różnościami” i niespodziankami. Można było skosztować żurku, kiełbasy z grilla, zupy meksykańskiej, a wypieki przygotowane przez rodziców – palce lizać.  

  Na pikniku było barwnie, rodzinnie, wesoło i smacznie, panowała istnie rodzinna atmosfera. Wśród licznie zebranych były niemowlaki z rodzicami, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Był to wspaniały wielopokoleniowy, integracyjny pełen radości piknik.

 • Ognisko na przystani nad Pilicą

  W pogodną niedzielę cieszyliśmy i bawiliśmy się w wiosennych nastrojach na przystani nad Pilicą przy  rozpalonym ognisku. W przepięknym otoczeniu natury, kąsających komarach i „ogniskowych smakołykach” humor nam dopisywał. Występy Krysi i „pląsającej Zosi” rozbawiły nas do łez. Przy akompaniamencie gitary i tamburyna ruszyliśmy w tany, tworząc korowody taneczne. Zabawa była przednia, z tęsknota oczekujemy następnego spotkania.

 • „Majówka z Arboretum w Rogowie”

  W słoneczną majową sobotę udaliśmy się do „perełki przyrodniczej” ogrodu ginących roślin świata w Arboretum SGGW w Rogowie. Ogród położony jest w dawnym siedlisko leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze  znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów  Europy Środkowo – Wschodniej. Bogaty drzewostan, kwitnące krzewy, śpiew ptaków i błękit majowego nieba, to była prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Pełni sił witalnych ruszyliśmy „zabytkową ciuchcią” w porusz w przeszłość. Z prędkością 10 km/h „mknęliśmy” poprzez łany kwitnącego rzepaku i zielonych pól. W otwartych wagonach brzmiał radosny śpiew seniorów przy akompaniamencie niezawodnego akordeonisty Zbyszka. Tak dotarliśmy do Jeżowa, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko. Na trawie na kocykach rozłożono zaspy żywnościowe. Czegóż tak nie było, i pieczone kurczaki, kiełbasy, schaby, sałatki, smalec oraz pyszne ciasta. Kocyki były syto zastawione jadłem. Przy dźwiękach akordeonu pląsom, tańcom nie było końca. To była wspaniała majówka  w naszej barwnej jesieni życia.

 • Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo – cyber przestępczość, cyber zagrożenia.

  Realizujemy projekt „Bezpieczny Senior”  klubowicze „Słonecznej Jedynki” wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Komendanta Powiatowej Policji  w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymona Hermana. W debacie poruszono problem szans i zagrożeń jakie niesie ze sobą korzystanie  z sieci wirtualnej . Dr. Maciej Dowgiel omówił tzw, ciemniejsza stronę internetu i hejtowania  „Dwa światy internetu – szanse i zagrożenia.
  Najważniejsze wnioski debaty to:
  1. Trzeba zabezpieczyć dane wprowadzane do sieci przy pomocy przemyślanych i złożonych haseł.
  2. Nie wolno udostępniać swoich danych osobowych.
  3. Należy brać odpowiedzialność za swoje słowa, które umieszczamy w internecie, gdyż mogą być niemożliwe do usunięcia.

 • „Warszawa da się lubić i w ogóle i w szczególe i pod każdym innym względem”

  Biuro Parlamentarne Pana Senatora Rafała Ambrozika z Rawy Mazowieckiej i Pana Posła Grzegorza Wojciechowskiego oraz Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego w osobach: Pana Prezydenta Marcina Witko, Pani Zastępcy Prezydenta Zofii Szymańskiej  sprawili seniorom miłą niespodziankę organizując wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem spotkania była wizyta w  „świątyni sztuki” Muzeum Narodowym. Seniorzy zapoznali się ze zbiorami: Sztuki Średniowiecznej, Orientalnej, Polskiej sztuki nowożytnej, Obcej sztuki nowożytnej, Sztuki Współczesnej oraz ze zbiorami rzeźb. Największe wrażenie wywarła ekspozycja obrazu Jana Matejki z 1875-1878r. „Bitwa pod Grunwaldem”, obraz mający 426x987 cm wielkości i ważący 290 kg. Pełni emocjonalnych wrażeń udaliśmy się w dalszą drogę na ul. Wiejską do siedziby Parlamentu, organu władzy ustawodawczej, w skład którego wchodzą Sejm jako izba niższa oraz Senat jako izba wyższa.

 • „Tomaszowscy seniorzy na „Przystanku 60+””

  Tomaszowscy seniorzy wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej – „Przystanek 60+”, który popularyzuje amatorskie teatry seniorów.      Po raz trzeci na scenie Łódzkiego Domu Kultury aktorzy w wieku dojrzałym prezentowali swoje dokonania artystyczne. Tegoroczna edycja festiwalu  adresowana jest do amatorskich grup teatralnych i kabaretowych z Łodzi i województwa łódzkiego.25 kwietnia w pierwszy dzień przeglądu Tomaszów Mazowiecki reprezentowała Sekcja Artystyczna Klubu Seniora „Słoneczna Jedynka”, wystawiając etiudę teatralną „To wiek, nasz wiek”

 • Zapalamy ogniska przeszłości

  Na zaproszenie Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Klub Seniora „Słoneczna Jedynka” wziął udział w uroczystości spotkania młodzieży z Kombatantami z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się w Kuklówce Radziejowickiej (30 km od Warszawy) w której udział wzięli przedstawiciele Parlamentu, władz lokalnych, harcerzy, żołnierze AK, kombatanci. Uroczystość odbyła się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Seniorzy „Słonecznej Jedynki” przygotowali oprawę muzyczną i program artystyczny podczas tej uroczystości.

 • DAR SERCA- pomagamy potrzebującym

  Klub Seniora „Słoneczna Jedynka” włączył się do akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Warszawie – „paczka dla potrzebujących”.  Klubowicze z wielkim zaangażowaniem, szczodrością i zrozumieniem potrzeby serca zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych: konserwy, makarony, kasza, ryż, oliwa, słodycze itp. Zebrane artykuły spożywcze zapakowano w pudła i przekazano przedstawicielowi Stowarzyszenia z Warszawy. Żywność ta trafi do Polaków mieszkających na Kresach.

 • „Karnawałowa sobota w Teatrze Wielkim”

  W karnawałową sobotę seniorzy „Słonecznej Jedynki” udali się do Teatru Wielkiego w Łodzi na musical „My Fair Lady”, który powstał na podstawie dramatu Bernarda Showa. „My Fair Lady” to opowieść o tym, że marzenia się spełniają, że los każdego może się odmienić na lepsze.  Może każdy z nas będzie miał szczęście spotkać takiego nauczyciela, jak w musicalu, który poprowadzi nas w lepsze życie. Musical ten to nie tylko trzymająca w napięciu zabawna i pełna zaskakujących zwrotów fabuła. Dzięki piosenkom takim jak „Jeden mały szczęścia łut”, „Przetańczyć całą noc”, „Tę ulicę znam” – będącymi nieśmiertelnymi przebojami, pozwoliły nam przeżyć fantastyczną o wielkim ładunku emocjonalnym przygodę karnawałową.

 • „Słaba płeć, ale najważniejsza”

  W klubie seniora „Słoneczna Jedynka” odbyło się uroczyste spotkanie w atmosferze kawiarnianej z okazji Dnia Kobiet. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pod kierownictwem Pani profesor Holc przygotowała program poetycko-satyryczny. W strofach poezji ukazano piękno, poświęcenie, oddanie i rolę kobiety w życiu człowieka. Taniec „mechaników” do melodii „Kaczuszki”, „Żono moja”, „Oczy zielone” wywołał salwy śmiechu.  Do refleksji zmusiła pięknie wykonana piosenka „Być kobietą”. Po owacyjnym przyjęciu popisów aktorskich młodzieży na scenę wkroczył zespół artystyczny „SAK”, który rozgrzał zebranych do czerwoności. Chóralne odśpiewanie przez panów „sto lat” i wręczenie każdej Pani czekolady zakończyło ten wspaniały dzień, jakim jest Dzień Kobiet.

 • Realizacja projektu „Bezpieczny senior”

  W dniu 13.02.2017r.rozpoczął się cykl spotkań z dzielnicowym sierżantem sztabowym Panem Przemysławem Różyckim. Na spotkaniach zostały omówione zagadnienia:

  • „bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać”;
  • „nie wierz przypadkowo poznanym osobom, mogą okazać się                                                      oszustami”;
  • nie bądź łatwowierny, nie ulegaj pomysłowości oszustów.

  Oszuści mogą podawać się za przedstawicieli różnych instytucji, oferują pomoc, wymyślają najróżniejsze preteksty, by dostać się do mieszkania.

 • Babciu, dziadku – cóż Ci dam, jedno serce, które mam……

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka seniorzy „Słonecznej Jedynki” zostali zaproszeni przez kadrę i przedszkolaków do Przedszkola nr 14. Mali artyści przepiękną inscenizacją, piosenką, wierszem, tańcem scenkami satyrycznymi uświetnili uroczystość. W swoich popisach aktorskich ukazali seniora współczesnego, który nie siedzi w fotelu i ogląda telewizję, ale aktywnego, dbającego o swój wygląd (modnie się ubiera, korzysta z salonów kosmetycznych), tężyznę fizyczną (fitness, siłownia, wycieczki, zajęcia sportowe), czynnie bierze udział w życiu kulturalnym (kino, teatr, spotkania z ciekawymi ludźmi).

  Na zakończenie spotkania seniorzy wspólnie z przedszkolakami pląsali, śpiewali i częstowali się ze „słodkiego stołu” przygotowanego przez Przedszkole nr 14 i Klub „Słoneczna Jedynka”

 • „Bóg się rodzi…….”

  W dniu 16.12.2016r. w Klubie „Słoneczna Jedynka” odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. Na uroczystość przybyli: ks. Prałat dr Edward Wieczorek, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Pan Kazimierz Pietrzyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Stanisława Wąchała, Zastępca Dyrektora Szkoły Pani Ewa Służewska, Koordynator KIS w Miejskiem Ośrodku Pomocy Społecznej Izabela Kaczmarek.

  Klubowicze i zaproszeni goście wzięli udział w Jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Było to widowisko o dużym natężeniu emocjonalnym. Po Jasełkach goście i klubowicze udali się do świątecznie przystrojonej Sali, gdzie przy stołach zastawionych wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez młodzież „Gastronomika” wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Po złożeniu życzeń i połamaniu się opłatkiem wspólnie kolędowano.

 • „Bezpieczny senior…….”

  W dniu 29.11.2016r. w Komendzie Powiatowej Policji odbyła się narada dotycząca projektu bezpieczeństwa osób starszych z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Pani Zofii Szymańskiej, Komendanta Powiatowej Policji insp. Szymona Hermana, oficera prasowego nadkom. Katarzyny Dutkiewicz- Pawlikowskiej oraz delegacji Klubu Seniora „Słoneczna Jedynka”. Podczas narady podjęto decyzję o udziale seniorów klubu w spocie filmowym dotyczącym bezpieczeństwa poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych, stosowania elementów odblaskowych. Kręcenie spotu filmowego trwało 3 dni i będzie emitowane na spotkaniach senioralnych.

 • Andrzejkowe czary............mary.

  W dniu 24.XI.2016r. odbył się wieczór wróżb w OK Tkacz Seniorzy Słonecznej Jedynki licznie stawili się na imprezę pełna niespodzianek. Cyganeczka Kasia i kierownik OK Tkacz wspaniale bawili i prowadzili korowody taneczne. Iluzjonista Stanisław ze Słonecznej Jedynki czarował i pokazywał sztuczki które uczestników zabawy wprawiały w zdumienie.

 • Jak szybko płynie życie, jak szybki mija czas.

  W dniu 22.XI.2016r. Uroczyście obchodziliśmy trzecia rocznice powstania klubu. Impreza odbyła się w Ośrodku Wczasowym Przystań swą obecnością zaszczycili nas, Zasępca Prezydenta Miasta Zofia Szymańska, Naczelnik Edukacji przy Starostwie Powiatowym Beata Stańczyk, Dyrektor wydziału ds. społecznych Urzędu Miasta Wanda Rybak, Dyrektor MOPS Jolanta Szustorowska, zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Ewa Służewska. Wspomnieniom nie było końca. Zespół artystyczny SAK przedstawił scenkę muzyczną „oj stary jo se stary”. Zaproszeni Goście wręczyli jubilatom upominki, za co serdecznie dziękujemy. Do końca zabawy przygrywał nam i bawił nas zespół muzyczny Stanisława Szymuli.

 • Ech mały poszalej bo masz 60 lat.

  W dniu 18.XI.2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr.1 przygotowali miłą niespodziankę seniorom, zapraszając nas   na wspaniały występ artystyczny. Piosenką, skeczami satyrycznymi, wierszem i tańcem ukazali rzeczywistość osób starszych. Rozbawili nas do łez i zmusili do refleksji. Ich wspaniały występ i kunszt aktorski spotkał się  z owacyjnym przyjęciem przez seniorów. Po występie uczniów, biesiadowaliśmy  z zespołem artystycznym „SAK”.

 • Europejski Dzień Seniora

  W dniu 13.XI.2016r. Seniorzy Słonecznej Jedynki wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Seniora. W programie wspomnienia z tamtych lat wysłuchaliśmy recitalu wokalistów i instrumentalistów MEK, oraz obejrzeliśmy film o Wandzie Sieradzkiej autor tak piosenek jak, „Gdzie dziewczęta z tamtych lat” „Nie płacz kiedy odjadę”. Film reżyserował Sławomir Grünberg z którym po produkcji filmu odbyło się spotkanie autorskie.

 • Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie............

  W dniu 07.11.2016r. Z okazji Dnia Seniora odbył się koncert Edyty Gepert zorganizowany przez Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko. Przed koncertem został zorganizowany kiermasz charytatywny wspomagający niepełnosprawną Majkę. Seniorzy Słonecznej Jedynki własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne i dochód przekazali na rehabilitację.

 • Projekt „Żywa lekcja historii ”

  Klub Seniora „Słoneczna Jedynka” zakończył realizację autorskiego projektu Wojciecha Kuca – „żywa lekcja historii”. W projekcie przedstawiono etiudę teatralną „To wiek nasz wiek”. Był to spektakl przedstawiający grozę wojny, okrucieństwo okupacji hitlerowskiej, ale także radość z odzyskanej wolności. Wymowne przesłanie skierowane było do starszego i młodego pokolenia, by stale pamiętali jak ważny jest patriotyzm, ciągła troska o swój kraj. W III Przeglądzie Kulturalnym lekcja historii została przyjęta przez seniorów z wielkim emocjonalnym przeżyciem.

 • „Piękna Polska nasza cała”

  W słoneczną wrześniową sobotę grupa 50 seniorów ze „Słonecznej Jedynki” udała się na wycieczkę autokarową w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym etapem była Jaskinia Raj, jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Zachwyciła bogactwem i różnorodnością form naciekowych. Z wielkim zainteresowaniem podziwialiśmy wspaniałą szatę naciekową, które tworzą stalaktyty, stalagminty, kolumny i draperie.

 • Piknik „LOKALNI NIEBANALNI”


  Seniorzy „Słonecznej Jedynki” prezentowali działalność i dorobek klubu podczas IX Pikniku Lokalni Niebanalni. Przed okazałym namiotem została zorganizowana wystawa fotograficzna „Z działalności Klubu” oraz „Lato 2016”, prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku. W namiocie na zastawionych stołach smakołykami przygotowanymi przez klubowiczów (szarlotka, sernik, rogaliki, racuchy, snacki, paluszki z cukinią, owoce i warzywa z własnej działki), przyjmowano gości. Wśród odwiedzających byli: Zastępca Prezydenta Pani Zofia Szymańska, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pani Beata Stańczyk, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka,  Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak oraz liczni goście. W namiocie panowała biesiadna atmosfera, śpiewom nie było końca. Na harmoszce przygrywał skoczne melodie nasz muzyk klubowy Zbyszek. Kulminacją pikniku były pokazy inwazji komarów. Piknik stał się miejscem integracji społecznej,  wymiany doświadczeń między organizacjami oraz ukazał formy inicjatyw społecznych.

 • Narodowe czytanie „Qvo vadis”

  W sobotę 3 września I LO stało się sceną dla młodzieży i seniorów „Słonecznej Jedynki”, którzy czytali fragmenty nagrodzonej literackim Noblem powieści H. Sienkiewicza „Qvo vadis”.  Przybyli na tą uroczystość przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Dyrekcja I LO, nauczyciele, uczniowie oraz seniorzy z Klubu „Słoneczna Jedynka”. W gorącą wrześniową sobotę czytaliśmy wspólnie, zrodziła się mała wspólnota czytelników i słuchaczy. Ze sceny padły ważne słowa o miłości, cierpieniu, wierze, odwadze oraz jakże trudnym współistnieniu świata chrześcijańskiego i niechrześcijańskiego. Wspólne obcowanie z literaturą stało się okazją nie tylko do refleksji, ale także do zgłębienia wiedzy o wielkim twórcy polskiej prozy.

 • Jak za dawnych lat……

  Z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku seniorzy wzięli udział w zabawie w „Hrabskim ogrodzie”. Przy wspaniałej pogodzie, naturalnej scenerii i muzyce lat 70-tych seniorzy świetnie się bawili. Urodzonym w sierpniu odśpiewano „sto lat”, był tort i dmuchanie świeczek. Rozbawionych śeniorów ochłodziły smaczne lody, a sił do tańca dodały pachnące drożdżówki ze śliwką. Przy blasku księżyca uczestnicy zabawy wracali do domu, wzdychając „a nam jest sszkoda lata”.

 • III Przegląd Twórczości Senioralnej

  Klub Seniora „Słoneczna Jedynka” po raz trzeci wziął udział w Miejskim Przeglądzie Twórczości Senioralnej. Klub przedstawił etiudę teatralną „To wiek nasz wiek”. W spektaklu ukazał bardzo realistycznie tragizm i barbażyństwo najeźdźcy hitlerowskiego. Swoją grą aktorską, formą przekazu wywołał ogromne emocje i wzruszył do łez widzów. W strofach Tuwima, Gałczyńskiego, Borowskiego, Szymborskiej ukazał pierwsze lata Niepodległej. Finałową piosenkę „Żeby Polska była Polską” odśpiewano chóralnie, nagradzając wykonawców burzą oklasków.


  Seniorzy w artystyczny sposób przekazali przesłanie „nigdy więcej wojny”, niech pamięć o poległych o wolność ojczyzny będzie wieczna.

 • LATO 2016 - "Słoneczna Jedynka nad Słonecznym Bałtykiem".

  Na przełomie czerwca i lipca grupa 53 seniorów udała się na 10- dniowy wyjazd integracyjny do Władysławowa. Pogoda sprzyjała, słońce było dla nas łaskawe, a malownicza miejscowość nadmorska okazała się bardzo atrakcyjna. Seniorzy spędzili czas nie tylko na spacerach plażą i kąpielach słonecznych, ale czynnie uczestniczyli w wycieczkach i imprezach.

 • 24.05.2016 - "Ze czcią największą ucałuj w podzięce, Matczyne ręce, matczyne ręce".

  W dniu 24.05.2016 na przystani PCK odbyło się ognisko z okazji Dnia Matki. W uroczystości udział wzięły kluby Słoneczna Jedynka, 50+, Roland, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.Wspólnie z seniorami bawiły się Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak,Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska, koordynator Izabela Kaczmarek. Po rozpaleniu ogniska zespół artystyczny Słonecznej Jedynki SAK przedstawił program poświęcony matkom. Prezes klubu na ręce obecnej 88 letniej matki złożył życzenia i wręczył bukiet konwalii dla wszystkich matek. Na płytę wkroczyła zaprzyjażniona ze Słoneczna Jedynką Firma "Fines"- operator bankowy, niosąc ze sobą dziesiątki kolorowych balonów. Zrobiło się barwnie i radośnie, zapach pieczonych kiełbasek drażnił podniebienia. Zaczęła sięprawdziwa zabawa, którą prowadził Krzysiek i Robert. Nie obyło się oczywiście bez karaoke. Do bawiących się seniorów dołączyła grupa młodzieży. Szaleńczy, radosny, taneczny korowód pokoleniowy trwał. To była wspaniała impreza,tak jak wspaniały jest DZIEN MATKI. A pogoda była przepiękna.

 • 21.05.2016 - "Viva Arkady"

  W dniu 21.05.2016 Klub Seniora"Słoneczna Jedynka"wziął udział w uroczystej Gali z okazji 20-lecia powstania Galerii pod Arkadami. Grupa artystyczna klubu SAK przedstawiła montaż słowno-muzyczny "Viva Arkady". Prezes klubu Wojciech Kuc złożył na ręce Pani Doroty Sobańskiej 20 róż życząc dalszych owocnych leci..

   

 • Spotkanie z podkasaną muzą – „Sen nocy nieletniej” w Teatrze Muzycznym – 17.05.2016r.

  17.05.2016r. seniorzy „Słonecznej Jedynki” udali się na spektakl komediowo- muzyczny do Łodzi. „Sen nocy nie/letniej” to satyra na otaczającą nas rzeczywistość. Rzeczywistość mediów bez misji, społeczeństwa bez idei i mnożących się talentów show bez talentów. W spektakl na motywach komedii Szekspira zostały wplecione znane i lubiane przeboje takie jak „Gdzie ci mężczyźni” czy „Sen o Victorii”. Świetnie się bawiliśmy, roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 • Warsztaty florystyczne w Klubie Seniora „Słoneczna Jedynka”

  W Klubie Seniora „Słoneczna Jedynka” odbyły się warsztaty florystyczne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zajęcia prowadziła Sabina Kobacka. Materiały na koszyczki otrzymaliśmy z kwiaciarni „Irys” Ewy Gawrońskiej. Miłą niespodzianką  właścicielki kwiaciarni był „zajączek” w postaci stałej 10% promocji dla seniorów Klubu „Słoneczna Jedynka”.
  Seniorzy wykonując stroiki Wielkanocne wykazali się wielkimi zdolnościami artystycznymi. Z życzeniami świątecznymi i swoimi „dziełami” udali się do Władz Miasta i  instytucji współpracujących z Klubem.
     Prezes Klubu  Wojciech Kuc składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech Zmartwychwstanie Pana wniesie do naszych serc wiosenną radość, spokój i nadzieję. Wesołego Alleluja

 • „ Za zdrowie Pań, za zdrowie.....................”

  W dniu 07.03.2016 roku panowie z Klubu Seniora „ Słoneczna Jedynka” zorganizowali spotkanie „ Pod Arkadami” z piękniejszą częścią ludzkości – kobietami. W sali wypełnionej po brzegi seniorami, swoją obecnością zaszczyciły Nas Panie: Z-ca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pani Zofia Szymańska, Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych i Rodziny Beata Stańczyk , Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Wanda Rybak,  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim Jolanta Szustorowska, Dyrektor I LO Ewa Męcina, Inspektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w/m Justyna Saktura. W miłej atmosferze przy  herbatce i serniku w programie artystycznym udowodniliśmy tezę, że „ kobieta to też człowiek”.Podkreśliliśmy ważną rolę jaką spełniają kobiety w życiu rodzinnym. Ukazaliśmy ich piękno,oddanie, czułość, pracowitość.”Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” - Panowie pamiętajcie o ogrodach i pielęgnujcie je.

 • "Nie taki diabeł straszny jak go malują"

  W dniu 3.02.2016r w ILO odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów "Senior w świecie wirtualnym, wnuczek -nauczycielem, senior -uczniem". Na uroczystość przybyli: Z-ca Prezydenta Miasta Pani Zofia Szymańska, w-ce Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Pierściński, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pani Beata Stańczyk, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Wanda Rybak, Inspektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Pani Justyna Saktura, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska, koordynator projektu Pani Izabela Kaczmarek, Przedstawiciel Firmy „Geneo” Pani Dorota Iwanicka.

 • „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy” – 25.01.2016r.

   W dniu 25.01.2016r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ciepłych słowach uczestników spotkania powitała i złożyła życzenia Dyrektor szkoły Pani Stanisława Wąchała. Wnuczęta, uczniowie klasy 2e pod kierownictwem wychowawczyni Elżbiety Krawczyk wierszem, piosenką, tańcem wyrazili gorące uczucia jakimi darzą babcie i dziadków. Każdy senior otrzymał laurkę własnoręcznie wykonaną przez milusińskich z2e. Seniorka Michalina Bartyzel piosenkami "Ciumbalalajka" ,"Tangiem milonga" wprowadziła nas w wspomnień czar.Dużą niespodziankę sprawił nam uczeń 1LO Jakub Miszczyk, który przybył do nas prosto z konkursu wokalnego w Piotrkowie, gdzie zajął 1 miejsce. Kuba wykonując przebój Dżemu - "Sen o Viktorii" wprawił wszystkich w osłupienie, seniorzy zgotowali mu owacje na stojąco. W jego wykonaniu i własnej aranżacji kolęda "Cicha noc" stała się prawdziwym diamentem tego wieczoru. "Śpiewające Jedynki"- grupa wokalna klubu wprowadziła nastrój biesiadny. Wspólne śpiewy podkreśliły rodzinny nastrój, było to święto wielopokoleniowe.

 • „ KONCERT NOWOROCZNY” – 01.01.2016r.

  W dniu 01.01.16r. seniorzy „Słonecznej Jedynki wzięli udział w przepięknym koncercie noworocznym. W świat operetki i szlagierów dawnych lat wprowadzili nas: solistka Operetki Wrocławskiej Monika Gruszczyńska oraz solista Opery Wrocławskiej Łukasz Gaj. Wspólnie z orkiestrą kameralną i solistami publiczność śpiewała znane szlagiery. Wspaniały występ, atmosfera i życzenia noworoczne złożone przez Prezydenta Miasta Marcina Witko wprowadziły nas w Nowy 2016 rok.

 • Regulamin Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

 • Archiwum 2015

 • Archiwum 2014

 • Archiwum 2013