Prezentacje sceniczne naszych seniorów

Data publikacji:2017-09-01

W piątek 25 sierpnia mieliśmy okazję zaprezentować swoje  umiejętności  podczas IV Przeglądu Twórczości Senioralnej, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury - filii tomaszowskiego Miejskiego Centrum Kultury.

Jak co roku zaprezentowaliśmy drobne prace plastyczne. Były to: obraz przedstawiający martwą naturę, kwiatowa kompozycja qullingowa wykonana na podobraziu oraz kilka prac z papierowej techniki origami takie jak fantazyjne wazony, misy z kwiatami i papierowe łabędzie. Głównymi twórczyniami tych dzieł były: Zofia Pociejkin, Anna Muchlada, Sylwia Kostrzewa. Większość papierowych wytworów to praca zbiorowa prawie całej grupy.

Śpiewające artystki reprezentujące nasz Dom zaprezentowały piosenki pt. „W tym małym kwiatku czerwonym” i „W zielonym gaju”. Co najważniejsze - występ ten był owocem współpracy naszych seniorów z grupą wokalną Jesienne Słowiki (ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów).

Wspólny występ, połączone siły i w dodatku ten akompaniujący akordeon - TO  BYŁA  MOC ! :-). Przeżycia były ogromne, ale wrażenia i reakcja widowni jaszcze bardziej pozytywne. I to nas cieszy. Dla takich chwil warto się postarać.