Archiwum 2013

 • Wigilia w Domu Dziennego Pobytu (2013)

  19 grudnia 2013r – pierwsza wigilia w Domu Dziennego Pobytu. Od rana krzątanina, by stół wyglądał pięknie i by na nim nie zabrakło niczego co tradycja „ nakazuje”. O 12.00 zjawili się goście- przedstawiciele MOPS-u, Urzędu Miasta, PCK-u, Spółdzielni Socjalnej „ Impuls ” i nasz opiekun duchowy ks. Edward Wieczorek. Modlitwa, dzielenie się opłatkiem i życzenia. Życzenia od wszystkich i dla wszystkich, a potem już tylko spożywanie potraw przygotowanych w przewadze przez uczestników DDP. Było dostatnio, nastrojowo i najważniejsze – byliśmy razem w gromadce liczącej 40 osób.

  Obyśmy mogli tak świętować za rok!

 • Przygotowania do Wigilii (2013)

  18 grudnia 2013r- to był dzień przygotowań do wigilii w naszym Domu zaplanowanej na dzień następny. Najwdzięczniejszym zajęciem było ubieranie choinki wcześniej wykonanymi ozdobami. Gwiazdki, pawie oczka, krasnale, aniołki i długi łańcuch z papieru. Tak właśnie ubierało się choinki w naszym dzieciństwie- stwierdzili podopieczni. Pod tą niewątpliwie urokliwą choinką pojawiły się po 12.00 przedszkolaki z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej.

  Dzieci pod opieką p. Doroty Klimczak uraczyły domowników krótkim świątecznym melodeklamatorium a potem wręczyły upieczone przez siebie pierniczki z życzeniami. Uczestnicy Domu przekazali dzieciakom wykonaną przez siebie szopkę świąteczną. I tak pięknie zaczęliśmy celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

 • 4.XII.2013r Kabaret „Spóźniony Zapłon”

  4 grudnia 2013 r. zainteresowani wspólną zabawą seniorzy z DDP wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Pl. Kościuszki. Był to wieczór pełen humoru i niespodzianek. Kabaret „ Spóźniony Zapłon” z Klubu Seniora „ Zgoda” ze Skierniewic przez pełną godzinę bawił licznie zebranych tomaszowskich seniorów skeczami i piosenkami.

  W przerwie między występami miłe bibliotekarki poprowadziły konkursy z nagrodami na wzór programów TV- „Jaka to melodia”, „ Familiada”. Spotkanie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem na następną imprezę w MBP- 12.12.2013r. o godz. 17.00 na program Wojciecha Gęsickiego.

 • 6.XII.2013r Mikołajki w Domu Dziennego Pobytu

  6 grudnia 2013r. zawitał do DDP „ Mikołaj ”. Była to liczna gromadka młodzieży z klasy 1-3 Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz. pod opieką pani Marzeny Zwolskiej. Dzieciaki zaprezentowały piękny program świąteczny. Popłynęły kolędy z akompaniamentem fletu, klarnetu, saksofonu, wiolonczeli i pianina. Wspólnie ze wzruszonymi do łez seniorami zaśpiewana została kolęda „ Wśród nocnej ciszy”.

  Każdy z uczestników DDP otrzymał od młodych wykonawców świąteczny podarek wykonany na zajęciach plastycznych.

  Dzięki za piękną inicjatywę!

 • Spotkanie Seniorów z Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz.

  8 listopada 2013r. w DDP miało miejsce spotkanie seniorów z Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. panią Katarzyną Dutkiewicz - Pawlikowską i panią Agnieszką Drzewoską - Łuczak - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.

  Obydwie panie w bardzo obrazowy i czytelny sposób zapoznały naszych podopiecznych z podstawowymi zasadami postępowania by nie paść ofiarą oszustwa i ogólnymi prawami każdego konsumenta. Pozostawiły także ulotki z kampanii dla konsumentów 60+ i poradnik jak nie paść ofiarą oszustwa metodą "na wnuczka". Było wiele pytań indywidualnych bo i tematy są obszerne a w dobie dzisiejszego postępu technik wszelakich często nie do ogarnięcia.

  Z pewnością ostrzeżenia zasygnalizowane przez sympatyczne panie pozostaną w pamięci naszych seniorów.

 • Seniorzy Domu Dziennego Pobytu w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  31 października piękną jesienią grupa uczestników Domu Dziennego Pobytu wraz z przyjaciółmi odwiedziła Teatr Muzyczny w Łodzi.
  Musical pt. „Skrzypek na dachu” którego premiera odbyła się 30 lat temu i do tej pory zachwyca wszystkich wywołując uśmiech na twarzach widzów.
  Reżyser Jan Szermiej świetnie odtworzył nastrój małej ukraińskiej wioski. Piosenki, świetna choreografia oraz kostiumy przypomniały o kulturze i obyczajach społeczności żydowskiej.
  Zauroczeni seniorzy informują, że planują kolejny wyjazd w magiczną krainę teatru by nie tylko spotkać się z kulturą ale również przeżyć coś niezwykłego.

 • Obchody Ogólnopolskiega Dnia Seniora w Domu Dziennego Pobytu

  W dniu 15 listopada 2013r.w Domu Dziennego Pobytu ul. Piłsudskiego 34 działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  odbyły się uroczyste obchody  Ogólnopolskiego Dnia Seniora .
  Seniorzy ciepło przyjęli zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych Miasta m.innymi Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. Pana Rafała Zagozdona  i sponsorów, dzięki którym Dom jest komfortowy i” ma duszę”, co podkreśliła  wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Krystyna Wilk.

  Seniorzy mieli okazję pochwalić się efektami terapii zajęciowej – wykonywanymi różnymi technikami obrazami, które zdobią teraz ściany pomieszczeń domu. Spotkanie uświetnił koncert trzech uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tomaszowie Maz.
  Organizatorzy przygotowali także smaczny poczęstunek.
  Było to niewątpliwie piękne popołudnie, które seniorzy będę długo z wdzięcznością wspominać.

 • Wycieczka do Muzeum

  Korzystając z przychylnej aury dnia 17.10.2013 ruszyliśmy na kolejną wycieczkę po Naszym mieście.

  Etap pierwszy pieszej wędrówki to Muzeum. W przyjaznej atmosferze obejrzeliśmy dwie wystawy: „Malarstwo i ceramika Marii Bunzel” oraz „110 lat Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim niektórzy znaleźli swoją klasę maturalną, swojego dyrektora. W prezencie otrzymaliśmy okolicznościowe kalendarze.

  Etapem drugim była czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie obejrzeliśmy wystawę członków SAP, pt. „Zatrzymać lato”. Bardzo spodobał nam się obraz Mateusza Młynarczyka”Łąka”.

  I tak w zdecydowanie ocieplonych nastrojach wróciliśmy autobusem do DDP...warto zaplanować kolejną wędrówkę w najbliższym czasie.

 • "Twórcze Poruszenie" - warsztaty z Miejskim Ośrodkiem Kultury ul. Browarna 7

  11 października piękną jesienią przywitaliśmy w DDP dawno u nas nie goszczącą Dianę Dylewską- instruktor tańca z MOK-u.

  Tym razem zaprojektowała dla seniorów „Twórcze poruszenie” w wersji jesiennej. Uczestnicy chętnie wzięli udział w warsztacie czynnie pląsając. Uśmiech wywołany dynamiczną muzyką, ruchem i wspólnymi masażami nie schodził z twarzy do końca dnia.

  Organizatorem tych warsztatów jest"

  Miejski Ośrodek Kultury - Tomaszów Mazowiecki

  Z niecierpliwością czekamy na następne warsztaty.

 • Jesienny spacer szlakiem Modrych Wód

  Jesienią aura zmienną bywa jak i nastroje wśród seniorów, ale społeczność DDP jest aktywna .Rankiem dnia 08.10.2013 roku wybraliśmy się nad Modre Wody, które o każdej porze roku są urokliwe. Już na starcie przygoda, nie zabrał wszystkich przeładowany autobus. Uratowała sytuację terapeutka Karolina uruchamiając swój prywatny pojazd. Trasę Brzustówka – Niebieskie Źródła pokonaliśmy podzieleni na dwie grupy z uwagi na bardzo zróżnicowaną kondycję uczestników „ wyprawy ”. Spacerowi towarzyszyło karmienie pływającego ptactwa i utrwalanie wszystkiego obiektywem aparatu terapeutki. Bardzo pomocne okazały się … ławeczki. Dwugodzinne spotkanie z przyrodą trochę popsuł trud powrotu do DDP (jazda dwoma autobusami) ale i tak warto było.

  Z pewnością będziemy korzystać z uroków babiego lata.

 • Wycieczka do Grot Nagórzyckich i Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach

  W dniu 14.08.2013r. grupa 16 osób o godzinie 9.30 wyruszyła na kolejna wycieczkę.
  Po paru minutach jazdy wśród zieleni mieszanego lasu znaleźliśmy się przed „Grotami Nagórzyckimi”, które są elementem produktu turystycznego „Tomaszowskiej Okrąglicy”.

 • Wycieczka do Spały i Inowłodza

  Rankiem 23 lipca 2013r. wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę. Tym razem do Inowłodza, dawnego nadpilicznego kurortu i ulubionego letniska Juliana Tuwima. Zaczęliśmy zwiedzanie od najwyższego obiektu kulturowego tej miejscowości – kościoła św. Idziego, wybudowanego w XII wieku na polecenie Władysława Hermana.

  Po obejrzeniu surowego wnętrza z dziedzińca świątyni podziwialiśmy dolinę Pilicy, rzeki, która siedem wieków temu była ważnym polskim szlakiem handlowym. By strzec przepraw przez tę rzekę w czternastym wieku król Kazimierz Wielki otoczył Inowłódz murem i wybudował zamek, który został doszczętnie zniszczony podczas potopu szwedzkiego. Relikty warowni i innych pomieszczeń zamku były przez kilka lat restaurowane i dzisiaj są atrakcją regionu. Zamek i błonia wokół niego to następny obiekt który zwiedzaliśmy mile witani przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i wójta gminy Zenona Chojnackiego.

  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki relaks w Spale: najpierw spacer po parku, potem chwila wyciszenia w kościółku myśliwskim i ...dobre lody przy „Carskiej Wierzy” - dawnej wierzy wodnej z okresu carskiego.
  W DDP zjawiliśmy się o godzinie 13.00. Dziękujemy za miłe spotkanie z historią regionu.

 • Wystawa fotograficzna w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  9 lipca 2013r uczestnicy DDP zebrali się o godzinie 10.00 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej na Placu Kościuszki z zamiarem obejrzenia wystawy fotograficznej. Z balkonu zabytkowej kamienicy powitała wszystkich terapeutka Karolina Stefańska. Znalazła wdzięczne miejsce do fotografowania i jeszcze wdzięczniejszy obiekt- gromadzących się uczestników DDP.

  W sali wystawowej biblioteki prezentowane były fotogramy autorstwa Witolda Stawskiego- efekt jego podróży do Gruzji. Brak podpisów pod fotogramami trochę utrudniał odbiór ale zdjęcia są bardzo ciekawe, malarskie z nutką poezji. Witold Stawski to pedagog z wykształcenia, poeta, muzyk, pasjonat podróżowania co przekłada się na jego warsztat fotografowania.

  Warto było!!!

 • Wakacyjne spotkanie w ogrodzie Domu Dziennego Pobytu

  W dniu 18.07.2013r. odbyło się wakacyjne spotkanie uczestników Domu Dziennego Pobytu przy grillu na terenie ukwieconego przydomowego ogrodu. Dla wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości zorganizowany był skromny poczęstunek, grill, smażenie kiełbasek oraz słodkości. Dla uczestników DDP zagrała i zaśpiewała Kapela Podwórkowa „z Polnej” p. Jurka Rozpędka.

  Były śpiewy, tańce i dobry humor. Zaproszonymi gośćmi były: p. Jolanta Szustorowska – dyrektor MOPS, Barbara Kobacka – kierownik PCK, zarząd Spółdzielni Socjalnej „Impuls” oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Ewa Adamska, która przekazała bogaty księgozbiór do naszej biblioteczki za który serdecznie dziękujemy.

 • Dzień otwarty w Domu Dziennego Pobytu

  W dniu 16.07.2013r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie zorganizował Dzień Otwarty Domu Dziennego Pobytu. Emeryci i renciści z terenu miasta mogli lepiej zapoznać się przede wszystkim z działalnością placówki i jej osiągnięciami, a także jakie zajęcia dla seniorów organizują pracownicy. Można było także skorzystać z porad i pomocy pracownika socjalnego.
  Dzień Otwarty w naszym Domu cieszył się dużym zainteresowaniem. Od samego rana odwiedzali placówkę zainteresowani seniorzy oraz ich opiekunowie. Z działalnością placówki zapoznawali chętnych emerytów i rencistów oraz oprowadzali po Domu i ogrodzie pracownicy oraz przedstawiciele Rady Mieszkańców.

 • Występ artystyczny dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek"

  14 czerwca przywitaliśmy w Domu Dziennego Pobytu dzieci z przedszkola "Promyczek" które przywędrowały do Nas wraz ze swymi nauczycielkami, Agatą Zgardą i Agnieszką Lenartowicz.

  Grupa pięciolatków zaprezentowała występ artystyczny na Dzień Mamy i Taty, były wierszyki, piosenki, tańce-hulańce i słodki poczęstunek. Dzieciaki miały możliwość poznania w jaki sposób tomaszowscy seniorzy mogą spędzać wolny czas i jakie artystyczne cudeńka można wykonywać w każdym wieku.
  Uśmiechy z twarzy uczestników DDP nie schodziły. Przedszkolaki wniosły wiele radości, humoru i pozytywnych myśli. To był dobrze spędzony czas.

 • Spektakl edukacyjny łódzkiego Teatru Piccolo pt. "Nić Ariadny"

  28 maja 2013r. uczestnicy DDP obejrzeli spektakl łódzkiego Teatru Piccolo "Nić Ariadny" w Ośrodku Kultury Tkacz. Aktorzy i lalki, ciekawa scenografia, inspirująca muzyka przeniosły oglądających w mityczny świat teatru kreteńskiego. Elementy edukacyjne w przedstawieniu sprawiły, że był on prosty w odbiorze i został pozytywnie oceniony przez seniorów. Po spektaklu  pani dyrektor O.K. Tkacz, Monika Olczyk, zapoznała uczestników DDP z całym obiektem prezentując poszczególne pracownie i zachęcając do korzystania z nich.
  Skorzystamy z pewnością!

 • Koncert laureatów Tomaszowskiej Wiosny zorganizowany Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz.

  Zaproszeni przez Dyrekcję Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz. w dniu 17.05 2013r. uczestniczyliśmy w 47 koncercie finałowym Tomaszowskiej Wiosny, który odbył się w O.K. "TKACZ" na Niebrowie.

  Katarzyna Łaska i Iwona Kmiecik uznane już wokalistki i Tomaszowianki rodem zadbały o poziom imprezy nagradzając publiczność własną kompozycją. Laureaci w trzech kategoriach wiekowych to prawdziwe perełki nanizane na wartki sznur programu. Słodka Weronika Młynarczyk z Przedszkola Nr 7 w Tomaszowie Maz., przypominający Dawida Bowie - Fryderyk Krajewski z Radomia, Kacper Andrzejewski z Łodzi, który utulił nas "Nadzieją" z repertuaru M. Szcześniaka, Patrycja Adamska z Glinika kompozycją "Jak na lotni" wyśpiewała sobie i wspomnianemu Kacprowi "Lot" do Brukseli ufundowany przez Posła na Sejm RP Marcina Witko.
  Było to święto muzyki, radości, młodości a przede wszystkim Wiosny. Dziękujemy za zaproszenie.

 • Dzień Matki 2013 - festyn zorganizowany przez parafię NSJ przy ul.Ks.Popiełuszki 2

  26 maja 2013r. w godzinach 14:00-18:00 uczestniczyliśmy w festynie parafii NSJ przy ul. Ks.Popiełuszki 2.

  Festyn połączył dwa znaczące wydarzenia Dzień Matki i Ogólnopolską Akcję Prorodzinną "Marsz dla życia".

  Dzięki uprzejmości gospodarza Ks.Ryszarda Stanka, mieliśmy czytelne stanowisko i zostaliśmy zapowiedzeni ze sceny. Do pracowników DDP dołączyli uczestnicy domu i Dyrektor MOPS-u pani Jolanta Szustorowska.
  Rozdawaliśmy ulotki zachęcające do zmiany na lepsze trybu życia w wieku senioralnym.
  Wydaje się, że nasza obecność zdecydowanie poprawiła obieg informacji tomaszowskiej społeczności.

 • Wyjazd do Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW Arboretum w Rogowie

  24 maja 2013r. o godzinie 9:30 wyjechaliśmy do Rogowa. Pogoda była nie najlepsza, ale nastroje doskonałe.

  Park przywitał nas paletą barw kwitnących krzewów: magnolie, różaneczniki, konwalie, niezapominajki oraz bardzo rzadkie drzewa - brzoza dwupienna, sosna olbrzymia.

  Bez przewodnika wędrowaliśmi alejami, a Karolina od czasu do czasu skrzykiwała nas na zbiorowe i indywidualne "fotki". Potem był odpoczynek na ławeczkach w urokliwej scenerii, lunch w autobusie i decyzja powrotu ponieważ zaczęło podać. Na pewno wybierzemy się tam ponownie "złotą jesienią".

 • Spacerkiem po Rezerwacie Niebieskie Źródła

  Kapryśna wiosna dwukrotnie zmusiła nas do rezygnacji z wyprawy do „Modrych Wód”.

  26 kwietnia 2013r. udało się. W nieco uszczuplonym gronie z pokaźną ilością wysuszonego chleba "forsując" most na Pilicy dotarliśmy do rezerwatu.

  Źródła tego dnia były zielone a po tafli wodnej pływały tylko dumne kaczory i samotny łabędź, bo panie - kaczki zajęte były troską o potomstwo. Dwugodzinna kąpiel w słońcu w otoczeniu soczystej zieleni z pewnością poprawiła kondycję fizyczną i psychiczną uczestników DDP.

 • Wystawa prac plastycznych pani Mirosławy Płachety

  Nareszcie w wiosennym klimacie 16 kwietnia 2013r. o godzinie 10:30 spotkała się z mieszkańcami Domu Dziennego Pobytu pani Mirosława Płacheta.

  Na ścianie pokoju wypoczynkowego DDP zaistniała wystawa jej malarstwa. Kwiaty, pejzaż wsi prawdziwej to zapis emocjonalnych przeżyć pani Mirki a także sposób na wyciszenie, relaks. Od 25 lat związana z Tomaszowem Mazowickim, od 24 lat uczy plastyki w Szkole Podstawowej nr 14, jest też konsultantem w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawia swoje prace od 1993 roku - Muzeum im. A.hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz., Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Maz., w Piotrkowie Tryb., Związek Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Maz. Sympatycznie odebrane przez mieszkańców spotkanie zakończyła pani Mirka propozycją prowadzenia w wolnej chwili warsztatów plastycznych.

 • Warsztaty twórcze "Wiosenne Poruszenie 2013"

  Warsztaty twórcze dla seniorów "Wiosenne Poruszenie".

  Scenariusz zajęć:

  1. Rozgrzewka ciała i umysłu przy muzyce (wykorzystanie technik wizualizacji i improwizacji ruchowej).
  2. Ćwiczenia pobudzająco-hamujące przy muzyce (np."Ruch-stop-klatka", "Dyrygent", "Artysta-rzemieślnik").
  3. Ćwiczenia integrujące grupę (np. "Imię wyrażone gestem", Poznajmy się-sałatka owocowa", tańce w kręgu).
  4. Ćwiczenia integrująco-pobudzające z użyciem instrumentów Orffa (działania w mniejszych grupach i parach).
  5. Ćwiczenia relaksacyjne (np. z użyciem piłek).
 • Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

  W dniu 11.04.2013r. o godzinie 10:30 seniorzy z DDP spotkali się przed gmachem MBP przy Pl.Kościuszki. Okazało się, że prawie wszyscy nie mieli dotąd możliwości obejrzenia budynku dawnego Sądu Rejonowego w Tomaszowie Maz., a w okresie międzywojnia kamienucy rodu Knothe po generalnym remoncie.

  Miłe pracownice oprowadziły seniorów po obiekcie, a następnie po słodkim poczęstunku zaprosiły do obejrzenia wielotematycznej wystawy fofograficznej członków kołafotograficznego działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Maz. Dyrektor MBP pani Ewa Adamska osobiście zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w kolejnych imprezach organizowanych przez MBP.

 • Kiermasz ozdób świątecznych w muzeum

  Dnia 22.03.2013r. odbyło się wyjście uczestników DDP do Muzeum im. hr. Tomasza Ostrowskiego w Tomaszowie Maz. na XXV kiermasz ozdób świątecznych. Celem wyjścia było obejrzenie wytworów twórców ludowych z terenu powiatu tomaszowskiego i opoczyńskiego. Na kiermaszu artyści ludowi prezentowali wielkanocne ozdoby świąteczne tj. pisanki i palmy. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości obejrzenia dzieł artystów ludowych.

 • Występ przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny tj. 21.03.2013r. na terenie DDP odbył się występ artystyczny najstarszej grupy dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" w Tomaszowie Maz. Występ dotyczył tematu Dnia Babci i Dziadka.

  Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wizytydzieciaków w DDP. Chętnie oglądali występ, który składał się z wierszyków, piosenek oraz układów choreograficznych. Na koniec było wspólne śpiewanie piosenek oraz słodki poczęstunek - cukierki oraz faworki przygotowane przez jedną z uczestniczek DDP specjalnie na tę okazję.

 • Wielkanoc (2013)

  W dniu 28.03.2013r. tj. w Wielki Czwartek w DDP odbyło się uroczyste przyjęcie wielkanocne. Do spotkania wielkanocnego uczestnicy przygotowywali się 2 tygodnie wykonując na zajęciach warsztatowych pisanki, stroiki świąteczne, kartki z życzeniami oraz własnoręczne zaproszenia dla gości uroczystości. Mieszkańcy samodzielnie przygotowywali potrawy, dekorowali stół.

  Na spotkanie przybyli przedstawiciele duchowieństwa: ks Prałat Edward Wieczorek, ks Dziekan Dekanatu Tomaszowskiego Henryk Kowaliński, Prezydent Miasta Rafał Zagozdon, Z-ca Prezydenta Miasta Waldemar Wendrowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Maź. Tomasz Kumek, Sekretarz Miasta Krzysztof Janik, Dyrektor MOPS Jolanta Szustorowska, Z-ca Dyrektora MOPS Monika Kubacka.

  Po przywitaniu i przedstawieniu gości, Przewodniczący Rady Mieszkańców p. Aleksander Matysiak przemawiał w imieniu i mieszkańców dziękując za pomoc w stworzeniu takiego miejsca jakim jest DDP i poprosił wielebne duchowieństwo o wyświęcenie pomieszczeń Domu, poświęcenie przygotowanych do powieszenia krzyży oraz o modlitwę i błogosławieństwo. Po modlitwie i wyświęceniu pomieszczeń DDP, głos zabrał Prezydent Miasta wyrażając swoje zadowolenie ze stworzonego Domu, dziękując uczestnikom za udział w zajęciach DDP i przygotowane przyjęcie złożył wszystkim uczestnikom życzenia świąteczne. Na koniec Dyrektor MOPS Jolanta Szustorowska podziękowała duchowieństwu oraz przedstawicielom władzy samorządowej za przybycie i złożyła uczestnikom życzenia świąteczne.

  Po oficjalnej części wszyscy zasiedli do stołu spożywając posiłki przygotowane przez uczestników. Goście zwiedzili DDP, podziwiając prace plastyczne mieszkańców. Wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się symbolicznie jajkiem. Dobry humor nie opuszczał uczestników i zadowoleni rozeszli się do swoich domów.

 • Dzień Kobiet (2013)

  Dnia 08.03.2013r. odbyły się obchody Dnia Kobiet. Dla wszystkich kobiet (uczestniczek, obsługi oraz gości zaproszonych) były kwiaty, czekoladki, Słodki poczęstunek, szampan oraz niespodzianka muzyczna. Po złożeniu przez panów życzeniach, zagrała dla uczestników DDP Kapela Podwórkowa "z Polnej" pana Jurka Rozpędka. Były śpiewy, tańce i dobry humor. Zaproszonymi gośćmi były: pani Jolanta Szustorowska - dyrektor MOPS, zastępca dyrektora MOPS pani Monika Kubacka oraz pani Barbara Kobacka - kierownik PCK.

 • Występ wokalny w Domu Dziennego Pobytu

  W dniu 19.02.2013r. o godzinie 10:30 w Domu Dziennego pobytu przy ul.Piłsudskiego 34 odbył się pierwszy występ wokalny dla uczettników Domu, występowały panie Dominika Zając i Barbara Kania - pracownice Przedszkola "Promyczek". Występ cieszył się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Na zakończenie występu wykonawczynie zaśpiewały piosenkę Maryli Rodowicz pt. "Remedium" co zachęciło wszystkich uczestników do wspólnej zabawyi śpiewu.

  Dnia 22.02.2013r. odbyło się wyjście uczestników DDP do Muzeum im. Tomasza Ostrowskiego w Tomaszowie Maz. Celem wyjścia było obejrzenie wystawy fotografi kapliczek oraz kościołów powiatu tomaszowskiego oraz okolic, a także wystawy fotograficznej dotyczącej powstania styczniowego oraz obejrzenia stałych wystaw tematycznych proponowanych przez tomaszowskie muzeum. Przewodnikiem po tomaszowskim muzeum był pracownik DDP pani Danuta Wypart.

 • Inauguracja Domu Dziennego Pobytu

  Od 11 lutego 2013r. rozpoczął funkcjonowanie Dom Dziennego Pobytu mieszczący się przy ul. Piłsudskiego 34 czynny w godzinach 7:30-15:30. Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych emerytów i niepracujących inwalidów. Osoby mogą spędzić czas w miłej, przyjemnej, domowej atmosferze pod opieka wykwalifikowanej kadry (pracownik socjalny, administracyjny, pielęgniarka oraz terapeuta zajęciowy).

  W ramach zajęć rekreacyjno - kulturalnych można zadbać o sprawność fizyczną psychiczną oraz rozwój zainteresowań i pasji. Posiadamy jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej ul. Cekanowska 5 w godzin 7:30 -15:30 pod numerem telefonu 44 723-34-89 wew.30 lub Domem Dziennego Pobytu pod numerem telefonu 44 723-69-28.